کرایولیپولیز, لیپوماتیک, کویتیشن, لاغری, کرایو لیپولیز ایده آل

کرایولیپولیز, لیپوماتیک, کویتیشن, لاغری, کرایو لیپولیز ایده آل

خوراکی چربی سوز در وعده صبحانه
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ٢:٥۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٥
 

خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه می تواند باعث کاهش وزن شود.
یک تخم مرغ در روز می تواند میزان مصرف کالری را در طول روز تا 18 درصد کاهش دهد.این غذای سرشار از پروتئین احساس سیری و پر بودن شکم را به شما می دهد و به این ترتیب شما دیگر تمایلی برای خوردن بیش تر نخواهید داشت.
مردانی که در وعده صبحانه خود تخم مرغ می خورند در مقایسه با مردانی که صبحانه ای سرشار از کربوهیدات مصرف می کنند در هنگام ناهار تمایل کمتری به خوردن غذا دارند و کالری کم تری را وارد بدن خود می کنند.
خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه به افراد دارای اضافه وزن کمک می کند تا نسبت به دیگر افرادی که رژیم می گیرند 65 درصد بیشتر وزن خود را کم کنند و در طول روز انرژی بیش تری داشته باشند.

 

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal
 
 
عدس،خوراک مردانه
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ۱:٢٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٥
 

رژیم غذایی بخشی از مردان، فاقد پتاسیم، فیبر، منیزیم، کلسیم، ویتامین A، D، E و C است. بنابراین اگر می‌خواهید کمبود این ماده‌های مغذی را جبران کنید، حتما باید غذاهای مختلفی را در برنامه غذایی‌تان قرار دهید.

عدس، خوراکی مردانه!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سلام دکتر، برخی به دلایل مختلف، فقط چیپس، نوشابه، پیتزا و ساندویچ می‌خورند، و این نکته را نادیده می‌گیرند که تغذیه خوب برای همه انسان‌ها مهم است، حتی برای مردان!

عدس در گروه مواد غذایی مهم قرار می‌گیرد که مصرف آن برای همه، از جمله مردان، ضروری است. کالری و چربی عدس کم است اما پروتئین گیاهی آن اهمیت زیادی دارد. از طرف دیگر، فیبر و پتاسیم آن هم قابل توجه است که در رژیم غذایی بیشتر مردان به‌اندازه کافی وجود ندارد. عدس، این توانایی را دارد که به کاهش قند خون کمک کند و خطر ابتلا به دیابت را کمتر کند. مطالعات نشان می‌دهند که وقتی عدس خورده می‌شود، روی واکنش قند خون تا چهار ساعت بعد از پایان غذا تاثیر مثبت می‌گذارد.

مطالعات دیگری نشان می‌دهند که عدس می‌تواند به سلامتی قلب هم کمک کند. در واقع، عدس می‌تواند به کاهش سطح کلسترول بد خون یا LDL کمک کند و از این طریق، خطر بروز حمله‌های قلبی و بروز التهاب در آرتریت را کاهش دهد. اگر باز هم قانع نشده‌اید که عدس بخورید، باید بدانید که خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب در بین کسانی که چهار بار یا بیشتر در هفته از عدس استفاده می‌کنند، 22 درصد کمتر از کسانی است که کمتر از یک بار در هفته عدس می‌خورند

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal


 
 
نوشیدن چای، فشار خون را پایین می‌آورد
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ۳:٤٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩٥
 

پزشکان استرالیایی در یک آزمایش جدید دریافته‌اند نوشیدن هشت فنجان چای در روز فشار خون را پایین می‌آورد و از بروز بیماری قلبی جلوگیری می‌کند. متخصصان علوم پزشکی دانشگاه استرالیایی غربی به گروهی از داوطلبان که فشار خون طبیعی و بالا داشتند، چای سیاه دادند. این افراد از طریق نوشیدن چای 429 میلی گرم پلی فنول شیمیایی گیاهی که معادل هشت و نیم فنجان چای در روز است، دریافت کردند. به گروه دیگری از این داوطلبان نیز یک دارونما با طعم چای داده شد.

به گزارش ایسنا، پس از 6 ماه فشار خون گروهی که چای نوشیده بودند، دو تا سه mmHg کاهش پیدا کرد. پزشکان از این آزمایش نتیجه گرفتند نوشیدن چای سیاه می‌تواند فشار خون بالا را تا 10 درصد و خطر بیماری قلبی را بین 7 تا 10 درصد پایین بیاورد.

دکتر جوناتان هوگسان که نتایج مطالعات اخیر را در مجله آرشیو طب داخلی منتشر کرده تاکید کرد مصرف دائمی چای سیاه هم در افرادی که فشار خون عادی دارند و هم در بیماران مبتلا به فشار خون بالا موجب کاهش فشار خون می‌شود.

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal


 
 
همه چیز در مورد کاهش چربی و سایز ران ها
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ٢:٥٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٦ فروردین ۱۳٩٥
 

بهترین راه برای کاهش قطر ران و چربی لگن

تجمع چربی در خانم ها بیشتر در نواحی لگن و ران هاست .برای کاهش قطر ران یا چربی های لگن و شکم بهترین راه انجام ورزش های هوازی است . خیلی از افراد مانند این خانم ها ، راحت ترین و بی اثرترین راه را برای رفع چاقی موضعی ( لیپوساکشن یا لیپولیز ) انتخاب می کنند اما نمی دانند چه عاقبتی در انتظارشان است.

در طب ورزشی ، لاغری موضعی وجود ندارد و فرد نمی تواند فقط قطر ران یا شکم را کاهش دهد . این کار را می توان با تکنیک های جراحی لیپولیز یا کرایولیپولیز انجام داد که روش های موقتی و ناپایدار هستند . در لیپولیز به طور موضعی مقداری از چربی را از ناحیه خارج می کنند ولی چون فرد رژیم غذایی خود را رعایت نمی کند و تغییری در شیوه زندگی غلط خود نمی دهد ، به اندازه کافی هم تحرک ندارد ، امکان دارد اندامش دوباره به حالت قبل برگردد اما با تداوم ورزش های هوازی ، بدن ذخایر چربی را می سوزاند . سوختن چربی به طور خودکار در نقاطی است که بیشترین تجمع وجود دارد . با راه رفتن تند ، دویدن آرام ، شنا ، استفاده از تردمیل و دوچرخه حدالقل یک ساعت در روز و رعایت رژیم غذایی انتظار می رود که قطر ران بعد از گذشت 2 تا 3 ماه کاهش یابد . این خانم نباید ناامید باشد وهنوز دیر نشده است . بعداز انجام ورزش هوازی و کاهش تجمع چربی درران می توانند برای افزایش قوام وتوان عضلات تمرین های بدنسازی را آغازکنند که کمک زیادی به شکل دهی ران می کند . ورزش دیگری وجود دارد که با دستگاه الکترونیکی بای لاین انجام می شود . این وسیله به عضلات قوام و به پا تناسب می دهد و مختصری هم به کاهش وزن کمک و حتی تا حدودی ظاهر پوست پرتقالی پوست را هم بهتر می کند .

 

چاقی موضعی ران درمانی دارد ؟

خانم 45 ساله ای که به قول خودشان خواسته اند با ساکشن ران ها مشکل قطور بودن و پوست پرتقالی شدن ران ها را حل کنند اما به دردسر افتاده اند . خانم نوربخش مشکل خود را اینگونه شرح می دهد:

" ران های من از ابتدا قطور بود و با افزایش وزنی که بعد از زایمان داشتم ، قطرشان بیشتر هم شد . مشکل دیگری هم برایم به وجود آمد ، وجود برجستگی و فرورفتگی های عمیق در ران ها بود . 2 سال قبل به جراح پلاستیک مراجعه کردم و به من اطمینان دادند که مشکلم با ساکشن ، کاملا برطرف خواهد کرد اما بعد از ساکشن آنقدر ران هایم بدریخت شد که خودم هم جرات نگاه کردن به آنها را ندارم . به پزشکان دیگریهم مراجعه کردم و آنها نیز قول هایی برای کمک به بهبود داده اند ولی این اتفاق آنقدر روی من تاثیر منفی گذاشته که از اقدام بعدی و ساکشن دیگر می ترسم . آیا واقعا راه حلی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد ؟

تجمع چربیدر ران ها معمولا با برجستگی و فرورفتگیهایی در پوست همراه است که اصطلاحا پوست پرتقالی نامیده می شود اما ساکشن چربی های اضافی ران ، به خصوص اگر سطحی انجام شود ، نه تنها باعث بهبود و زیبایی ایجاد نمی کند بلکه باعث نازیبایی عضو هم خواهد شد .

ساکشن ران فقط برای کسانی مناسب است که می خواهند کمی قطر ران هایشان را کاهش دهند و شکل پوست ران زیر لباس برایشان مهم نیست . اگر شکل و ظاهر پوست هم برای فرد اهمیت داشته باشد ، دست زدن به این عمل کاملا اشتباه است .

به نظر من این کار نباید انجام شود مگر اینکه با احتیاط و از قسمت های عمیق ران مقدار کمی چربی ساکشن شود .

ثابت شده افرادی که ورزش می کنند هم نمی توانند قطر ران شان را زیاد کاهش دهند . تبلیغات زیادی در رسانه های گوناگون در این باره مشاهده می کنیم که همه آنها دروغ است و جنبه تجاری دارند و بیماران باید بدانند که از بین بردن کامل پوست پرتقالی یا کاهش قطر ران به اندازه دلخواه ، غیر عملی است . البته برای چنین بیمارانی می توان پوست کشی انجام داد و باعمل جراحی قسمت های داخلی رانرا کهخیلی شل و افتاده است ، بالاتر کشید که در این روش زیبایی نسبی ایجاد می شود .

 

چاقی ران به لیپولیزر جواب نمی دهد !

تجمع چربی در اندام خانم ها در نواحی شکم ، ران ها ، باسن و پشتبازوهاست. عوامل دیگریمانند توارث ، خوردن غذاهای ناسالم و ... نیز در بروز سلولیت موثرند .

گاهی به غلط ، بیماران دچار این مشکل را ساکشن و حجمزیادی از چربی را از ناحیه ران خارج می کنند اما با بیرون کشیدن چربی ، صافی و یکدستی مورد نظر به دست نمی آید . با برداشت چربی از ران، محوطه ای تونل مانند در زیر بافت ایجاد می شود که شکل لایه اولیه پوست را ناهموار می کند .

ران محوطه وسیعی دارد در حالی که عمل لیپولیزر برای مناطق کم وسعت مثل پهلوهاست . داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش با این بیماران بسیار کمک می کند .

البته درمان زمان بر است و به همین دلیل معمولا افراد تمایل چندانی به آن نشان نمی دهند .

درمان مهجزه آسایی برای سلولیت وجود ندارد ولی می توان بد شکلی ایجاد شده را تا حدود زیادی ترمیم کرد .

 

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal


 
 
از چربی سوزهای گیاهی تا لاغر کننده های ماهواره ای
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ٢:٠٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٦ فروردین ۱۳٩٥
 

منو لاغر می کنی یا جیبمو ؟!

بعضی از این داروها ، حاوی افدرین یا کافئین هستند و باعث افزایش سوخت و ساز یا متابولیسم بدن می شوند . بعضی از داروهای این گروه مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار نگرفته اند .

داروی دیگر این گروه بک آمینو اسیدی است که بطور طبیعی در بدن ساخته می شود و استفاده دارویی آن برای افزایش عملکرد حافظه و قلب است ، اما در سال های اخیر در قرص های لاغری و در باشگاه های ورزشی برای عضله سازی استفاده می شود . البته هنوز تحقیقات کافی در مورد عوارض آن انجام نشده اما آنچه مشخص است اینکه باید همراه با ورزش مصرف شود وگرنه اثری ندارد .

محصولات گیاهی و طبیعی:

محصولات گیاهی متعددی در بازار وجود دارد که ادعا می شود کاملا موثر و بی خطر هستند :

پرتقال تلخ :

از گیاهان بومی مناطق آفریقا ، آمازون ،هند و چین است . از میوه ، برگ و گل آن محصولی به دست می آید که ازگذشته های دور بومیان آمازون و چینی ها دردرمان تهوع و یبوست استفاده می کردند . این محصول حاوی ماده ای شبیه افدرین است و باعث کاهش اشتها و چربی سوزی و لاغری می شود . البته عوارض ناخوشایندی مانند افزایش فشار خون و ضربان قلب نیز دارد .

هودیا:

 گیاهی شبیه کاکتوس است که در قسمت هایی از افریقا می روید . از گذشته های دور ، بومیان آفریقا که قصد شکار یا سفر طولانی داشتند ، از این گیاه برای جلوگیری از گرسنگی استفاده می کردند . در دهه 90 میلادی محققان توانستند عصاره آن را اتخراج کنند که حس سیری در مغز ایجاد می کند . از عصاره آن کپسول ها ، قرص ها و حتی آبنبات های لاغری ساخته شده و در آمریکا مصرف آن شایع است ، اما هنوز آثار آن به طور دقیق بررسی نشده و از عوارض جانبی احتمالی آن اطلاعات کافی در دست نیست .

 

عصاره چای سبز :

در سال های اخیر استفاده از چای سبز و عصاره آن رواج یافته و گفته می شود خواص زیادی ، از جمله افزایش متابولیسم و کاهش اشتها دارد اما هنوز شواهد کافی در مورد آثار و عوارض آن وجود ندارد .

چیتوزان :

این ماده از لایه خارجی پوسته میگو و صدف ها به دست می آید و باعث کاهش جذب چربی می شود . مشخص شده این ماده عوارضی همچون معده درد و تهوع ایجاد می کند .

گوارگام:

این ماده فیبری از گیاه گوار به دست می آید و در گذشته به عنوان مسهل به کار می رفت ، اما امروزه در قرصهای لاغری از آن استفاده می شود چون حس پری در معده ایجاد می کند و باعث کاهش اشتها می شود . گیاه آن در هند می روید و از آن استفاده های زیادی می شود . این ماده اگر با آب کم خورده شود ، می تواند برای بدن خطرناک باشد . سازمان غذا و داروی آمریکا در سال 1992 مصرف قرص گوار را ممنوع اعلام کرد اما هنوز در بعضی قرص های هندی استفاده می شود .

عصاره میوه آکایی بری :

میوه آکایی شبیه زخال اخته است و به طور طبیعی در برزیل می روید . ثابت شده عصاره آن می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد و به همین دلیل در قرص های لاغری استفادهمی شود اما در مورد عوارض احتمالی آن هنوز بررسی زیادی انجام نشده است .

اسلیمت :

این داروی لاغری حاوی میوه آکایی، گوار، چای سبز و کارنیتین است اما همان طور که گفته شد بعضی اجزای آن می تواند مشکل هایی را برای بیمار به وجود بیاورد .

کارویل واسلیم کوییک :

این دو دارو ، حاوی گیاهانی مانند کرفس ،زیره و چای سبز هستند و باعث افزایش سوخت و ساز می شوند ، اما استفاده طولانی مدت از آنها می تواند باعث اختلال در سیستم گوارشی شود .

پودر فایبر کلیر :

این پودر باعث افزایش حجم معده و پر شدن آن می شود و در نتیجه اشتها را کاهش می دهد . استفاده طولانی مدت از آن می تواند باعث اختلال در سیستم گوارش شود .

ملین ها:

ستفاده از ملین ها برای کاهش جذب مواد غذایی قدمت زیادی دارد ، اما استفاده طولانی مدت از آنها با هدف کاهش وزن  می تواند خطرناک باشد و باعث شود پتاسیم در بدن کاهش یابد و عوارض خطرناکی در پی دارد .

 

تحت نظر پزشک باشید

نکته مهم در مورد داروهای لاغری اینکه پزشک وزن بیمار را مرتب کنترل می کند و اگر طی 3 ماه مصرف ، وزن بدن 5-3 درصد کاهش نیافته باشد ، احتمال دارد مصرف دارو را قطع کند یا تغییر دهد .

پزشک در کنار دارو به بیمار رژیم غذایی صحیح و دستور ورزش هم می دهد وگرنه دارو به تنهایی کارساز نخواهد بود . به علاوه ، پزشک باید به دقت وضعیت سلامت بیمار وداروهای مصرفی او را کنترل کند تا تداخلی میان آنها پیش نیاید . در عین حال باید بیمار را از عوارض جانبی دارو آگاه کند . نکته دیگری که لازم است پزشک به آن توجه کند ، علت یکسانی نداشته باشند بنابراین نمی توان یک داروی خاص را برای همه افراد تجویز کرد .

داردهای گیاهی بی خطر نیستند

در مورد تفاوت میان داروهای نسخه ای وبدون نسخه هم باید توجه کرد داروهای نسخهای همواره بیشتر مورد توجه سازمانهای کنترل کننده ( مانند سازمان غذا و داروی آمریکا ) بوده و هستند . به همین دلیل آزمایش های زیادی روی آنها انجام می شود و بعضی که خطرناک تشخیص داده می شوند ،ازبازار جمعآوری می شوند ، امااین اتفاق در مورد داروهای بدون نسخه وگیاهی بسیار کمتر می افتد . به علاوه از آنجا که فرد می تواند بدون نسخه این داروها را تهیه کند ، مشورتی با پزشک انجام نمی شود و احتمال تداخل آنها با سایر داروها زیاد است یا ممکن است باعث تشدید مشکل هایی مانند فشار خون یا دیابت شوند . این مشکل ها در مورد داروهای گیاهی زیاد دیده می شود . افراد تصور می کنند داروهای گیاهی هیچ خطری ندارند چون طبیعی هستند .

در صورتی که باید دانست < هر محصول طبیعی بی خطر نیست ! >

 

پس ضروری ترین توصیه این است که سر خود و بدون مشورت با پزشک ، هیچ کدام از داروهای لاغری ، حتی گیاهی را مصرف نکنید . اگر در تبلیغ دارو حس می کنید ( اگه که خوبه که نمی تونه واقعی باشه ) ، مطمئن باشید واقعی نیست .

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal


 
 
مناسبترین ورزش های کاهش وزن
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ۱:۳٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٦ فروردین ۱۳٩٥
 
  •    بهترین ورزشهایی که برای کاهش وزن در کنار رژیم درمانی توصیه مییشوند چه نوع ورزش هایی هستند ؟

تمام افرادی که می خواهند وزن خود را هر چه سریع تر و با روند بهتری پایین بیاورند ، باید انجام دادن ورزش های مرتب و روزانه را هم در کنار یک رژیم غذایی درست و اصولی در دستور کار خود قرار دهند . ما به چنین افرادی توصیه می کنیم بیشتر به سمت انجام دادن ورزش های هوازی و چربی سوز بروند تا کاهش وزن ایده آل تری داشته باشند . 

   منظورتان از ورزش های هوازی چیست ؟

ورزش های هوازی ، آن گروه از ورزش هایی هستند که ماهیت استقامتی دارند و با تعریق زیاد و مصرف بالای چربی بدن همراه هستند . دویدن ، دوچرخه سواری ، شنا و حتی دوره های ایروبیکی که در باشگاه های مختلف برگزار می شوند ، جز ورزشهای هوازی هستند .

     آیا درست است که بسیاری از مربی ها به افرادی که با قصد لاغری ، ورزشهای هوازی انجام می دهند ، می گویند باید آب فراوان در طول ورزش مصرف بکنند ؟

بله ، بهتر است بدانید که ما به تمام افرادی که رژیم های لاغری دارند – چه آنهایی که ورزش می کنند و چه آنهایی که ورزش نمی کنند- توصیه می کنیم مصرف آب کافی و فراوان را در طول روز فراموش نکنند .

کاهش سطح آب بدن در طول دوره های رژیم درمانی و ورزشی ، باعث کم شدن آب زیر پوستی و از دست رفتن شادابی و سلامت پوست می شود . از طرف دیگر ، افراد ورزشکار و آنهای که در کنار رژیم لاغری ، ورزش هم می کنند به دلیل تعریق فراوانی که در طول فعالیت فیزیکی روزانه خود دارند ، مقدار بیشتری از آب بدنشان را از دست می دهند . با این حساب ، مصرف آب و سایر مایعات – هم در طول روز و هم در طول ورزش- به افرادی که ورزش را با قصد لاغری انجام می دهند ، قطعا توصیه می شود .

      یعنی محدودیتی درمصرف آب برای این گروه ازافرادوجود ندارد ؟

معمولا نه . البته دربرخی از موارد ، گروهی از افراد در مصرف آب ساده افراط می کنند و باعث رقیق شدن املاح بدنشان می شوند . این مساله می تواند مشکلاتی را برای فرد ایجاد بکند . افرادی که رژیم لاغری دارند ، می توانند در طول روز ،حدود 6-7 لیوان آب بنوشند . این افراد اجازه نوشیدن حدود 200 تا 300 سی سی آب ، یک ساعت قبل از ورزش را هم دارند . چنین افرادی باید بعد از 20 دقیقه ورزش کردن هم حدود100 سی سی آب و مایعات بنوشند . اگر فردی بخواهد بیش از این میزان آب بنوشد ، می تواند مقداری از تشنگی خود را در طول روز با مصرف آبمیوه های طبیعی و تازه برطرف کند تا دچار رقیق شدن املاح در بدنش نشود. افزودن کمی آبلیمو به آب ساده هم می تواند باعث رفع عطش و رسیدن املاح بیشتری به بدن بشود .

    چرا معمولا به افرادی که با قصد لاغری ورزش می کنند ، توصیه می شود تا 2 ساعت بعد از ورزش چیزی نخورند ؟

چون بهترین زمان برای بیشترین جذب مواد غذایی و انرژی حاصل از آن ، حدود 1 تا 2 ساعت بعد از ورزش کردن است . یعنی اگر شما تا 2 ساعت پس از ورزش ، هر نوع خوراکی و ماده غذایی ای بخورید، کالری آن به سرعت جذب بدنتان می شود .

   آیا مصرف خوراکی های خاصی پیش از ورزش کردن هم توصیه می کنید ؟

ورزش های هوازی که برای کاهش وزن انجام می شوند ، باید حدودیک ساعت طول بکشد . معمولا احتمال افت قند خون در طول فعالیت های ورزشی وجود دارد ، به خصوص برای افرادی که رژیم های لاغری هم دارند و مواد غذایی کمتر و سبک تری در طول روز مصرف می کنند . ضمن اینکه ممکن است این افراد با کاهش سطح هوشیاری ، تعریق فراوان و افزایش ضربان قلب هم در طول ورزش مواجه بشوند . به همین خاطر هم توصیه می شود افرادی که با هدف لاغری ورزش می کنند ، حدود یک ساعت قبل از شروع فعالیت های فیزیکی شان ، حجم کمی از یک ماده قندی شیرین مانند خرما را استفاده بکنند .

 

 

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal

 

 

 


 
 
1 ساعت قبل و بعد از غذا ورزش نکنید
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ۱:٢٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٦ فروردین ۱۳٩٥
 

تمام افراد باید زیر نظر متخصص تغذیه رژیم غذایی بگیرند تا مشکلی از نظر سلامت برایشان به وجود نیاید . اگر تحت نظر متخصص تغذیه رژیم گرفته اید و حالا می خواهید با ورزش ، روند کاهش وزن خود را سریع تر کنید ، باید چند نکته تغذیه ای را هم در نظر داشته باشید . افرادی که هم ورزش می کنند و هم رژیم لاغری دارند ، باید مصرف قندهای ساده ای مانند آبمیوه ها ، حلوا ، شکر و نبات را در برنامه غذایی خود محدود کنند زیرا این قندهای ساده ، می توانند به سرعت سطح قند خون را بالا ببرند و با همان سرعت هم کاهش دهند . به همین دلیل مصرف آنها کمی پیش از شروع ورزش می تواند باعث ایجاد ضعف و بی حالی در طول ورزش و ایجاد گرسنگی بیشتر حین و بعد از ورزش شود . افرادی که به قصد لاغری ورزش می کنند ، نباید یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از غذا ، ورزش کنند . ورزش یک ساعت قبل از غذا ، باعث تحریک اشتها و پرخوری می شود و ورزش تا یک ساعت بعد از غذا هم می تواند ابتلا به سوء هاضمه را به دنبال داشته باشد . آنهایی که رژیم لاغری دارند ، باید تمام گروه های غذایی را در برنامه روزانه داشته باشند . افرادی که برای لاغر شدن ورزش می کنند باید روزی 2 تا 3 لیوان شیر کم چرب و 2 تا 3 وعده از خانواده گوشت ها ( که شامل حبوبات و تخم مرغ هم می شود ) را در برنامه غذایی شان بگنجانند . مصرف میوه ها ، سبزی ها و صیفی های مختلف برای این گروه از افراد آزاد است . مصرف میوه هایی مانند سیب ، انار یا پرتقال که قندشان به سرعت جذب بدن نمی شود هم برای افرادی که با قصد لاغری ورزش می کنند ، بسیار مناسب است . این در حالی است که مصرف میوه هایی مانند موز که قند آنها به سرعت جذب می شود ، چندان مناسب نخواهد بود . رعایت این نکته های تغذیه ای هم کارایی این افراد را بالا می برد و هم به روند کاهش وزن آنها کمک می کند .

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal

 

 

 


 
 
9 منبع پنهان شکر : از سس کچاپ و نوشابه انرژی زا تا میوه خشک و مایه ماکارونی
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ۱:٤٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ۱۳٩٥
 

متخصصان تغذیه ، کاهش مصرف قند و شکر و خوراکی هایی که سرشار از قندهای ساده هستند را توصیه می کنند ، آن هم به این دلیل که اضافه وزن ، دیابت ، چربی خون و خطرهایی از این قبیل ، از عوارض مصرف آنها محسوب می شوند . انواع شیرینی و شکلات نیز جزو خوراکی هایی هستند که بایددر مصرفشان محدودیت به خرج داد . به غیر از شیرینی ها ، خوراکی های دیگری هم منبع پنهان شکر و قندهای ساده هستند که به 9 مورد از آنها اشاره خواهیم کرد :

       یخ چای

با خوردن یک بطری یخ چای به خصوص انواعی که با لیمو طعم دار شده اند حدود 32 گرم شکر دریافت خواهید کرد . در حالی که یک بطری آب سیب دارای 24 گرم شکر است ، بنابراین اگر در برنامه غذایی تان باید شکر را محدود کنید ، بهتر است که خودتان ( بطور خانگی )یخ چای تهیه یا انواع آماده و بدون طعم آن را میل کنید .

    کمپوت میوه

این محصولات نیز در گروه منابع غذاییبا شکر پنهان قرار می گیرند به طوری که با خوردن یک فنجان ازآنها ، 35گرم شکر به بدن می رسد پس اگرتمایل به خوردن کمپوت میوه دارید ، از خوردن آب کمپوت صرف نظر کنید و فقط میوه آن را بخورید . البته بهتر است خود را به خوردن میوه تازه عادت دهید

  مایه ماکارونی آماده

در هر نصف لیوان مایه آماده ماکارونی ، 6 تا 12 گرم شکر وجود دارد . در حالی که انجمن قلب امریکا اعلام کرده است خانم ها بیش از 6 قاشق چای خوری و آقایان بیشتر از 9 قاشق چای خوری شکر در طول روز دریافت نکنند زیرا هر یک به ترتیب 100 تا 150کیلو کالری انرژی به بدن می رسانند . لازم به یادآوری است که هر قاشق چای خوری حدود 5 گرم شکر را در خود جای می دهد . به همین دلیل مصرف انواع آماده مایه ماکارونی به خصوص برای افرادی که باید رژیم محدود از شکر را دنبال کنند ، توصیه نمی شود .

    میوه خشک

میزان شکر موجود در واحد حجم میوه ها با از دست دادن آبشان در مقایسه با میوه های تازه افزایش پیدا می کند . مثلا یک بسته کشمش 100 گرمی دارای 25 گرم قند است در حالی که با خوردن یک فنجان انگور تازه فقط 15 گرم قند دریافت می شود .

    سس کچاپ

در هر قاشق غذاخوری سس کچاپ ، حدود 4 گرم شکر وجود دارد . شما این سس را روی همبرگر ، ماکارونی یا هر غذای دیگری که با سس قرمز خوش طعم می شود ، می ریزید اما اگر به سلامتتان توجه دارید ، رژیم لاغری گرفته اید و باید به هر دلیلی برنامه غذایی تان محدود از شکر باشد ، بهتر است مصرف سس کچاپ را به حداقل برسانید و سس های کم شکرتر مانند سس خردل را که به ازای هر قاشق غذاخوری فقط 1گرم شکر دارند ، مصرف کنید .

     سس سالاد

برخی سس های سالاد مانند سس فرانسوی دارای بیشترین مقدار شکر هستند مثلا 5 تا 7 گرم شکر به ازای هر 2قاشق غذاخوری سس دارند اما انواع رژیمی این سس ها دارای شکر کمتری هستند و به ازای هر 2 قاشق غذاخوری سس ، 1 گرم شکر دارند بنابراین روی بسته بندی سس ها را بخوانید .

    غلات صبحانه

غلات صبحانه که طعم میوه ای دارند ، دارای شکر فراوانی هستند . هر نوعی از غلات صبحانه ( از گندم تا جو و ذرت ) حدود 10 تا 20گرم شکربه ازای هر فنجان دارند . به همین دلیل بهتر است هنگام خرید این نوع محصولات به برچسب ارزش غذایی شان توجه کنید و انواعی را بخرید که کمترین مقدار شکر را دارند .

    ماست

ماست همیشه به عنوان یکی از منابع عالی کلسیم و پروتئین محسوب می شود اما نوع کم چرب آن نیزحدود 17 تا 33 گرم به ازای هرنیم کیلو ماست ، شکر دارند ، درست به اندازه 2 اسکوپ یا یک فنجان بستنی شکلاتی !

به همین دلیل بهتر است در هنگام خرید ، ماستی را انتخاب کنید که در برچسب ارزش غذایی آن ، کمترین مقدار شکر درج شده است .

    نوشابه انرژی زا

این نوشیدنی ها علاوه بر کافئین ، شکر نیز دارند ، به طوریکه به ازای نوشیدن هر لیوان از این نوشیدنی ها 25 گرم شکر دریافت می شود بنابراین به منظور رفع کم آبی بدن ، به جای نوشیدن این مایعات ، یک لیوان آب خنک بنوشید . به این ترتیب هم نیازتان به مایعات تامین می شود و هم بی مورد شکر دریافت نمی کنید .

 

 

 

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal

 

 

 


 
 
ضرورت مکمل های گیاهی برای سیگاری ها
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ۱:۳٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ۱۳٩٥
 

نتایج تحقیقات نشان داده سیگاری ها معمولا به خوردن میوه و سبزی ها تمایل ندارند ، در حالی که خوردن سبزی ها و میوه ها که سرشار از آنتی اکسیدان هستند ، برای حفظ سلامت سیستم تنفسی بسیار مهم است . متخصصان تغذیه به این نتیجه رسیده اند شاید مکمل های گیاهی بتوانند نقش جایگزین میوه ها و سبزی ها را ایفا کنند . در یک گروه آزمایشی 75 نفره به سیگاری های حاد ، مکمل های پودری گیاهی حاوی پودر آبمیوه داده شد که در واقع ترکیبی از پودر میوه ها و سبزی ها بود . بعد از 3 ماه مصرف ، از شرکت کننده ها تست دوباره ای گرفتند و به میزان زیادی تغییرات در ریه هایشان مشاهده شد که البته تحقیقات در این زمینه ادامه دارد .

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal


 
 
یک فایده دیگر شکلات تلخ برای بیماران قلبی
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ۱:٢٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ۱۳٩٥
 

به تازگی یک تحقیق جدید که در کجله تخصصی قلب امریکا چاپ شده ، نشان میدهد خوردن شکلات تلخ می تواند به بیماران مبتلا به بیماری عروق محیطی در راه رفتن کمک کند ، بیماری ای که نشانه های آن ، باریک شدن عروق ، کم شدن جریان خون در عروق ناحیه شکم ، بازو ، سر و به ویژه پاهاست که هنگام راه رفتن تشدید می شود .

در این تحقیقات به بیماران قبل از تمرین های ساده ورزشی چند تکه شکلات تلخ داده شد . بعد از 2 هفته محققان متوجه شدند بااین کار مدت زمان تمرین روی تردمیل و ورزش هایی که به حرکت های پا نیاز داشت ، حدود 17 دقیقه افزایش یافته است .

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal


 
 
چه نوع رژیم غذایی به افرادی که کرایولیپولیز کردند توصیه میشود؟
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٥
 

بعد از انتقال چربیهای فریز شده به کبد نوبت به تجزیه آنها می رسد واین کار توسط آنزیمهای کبدی صورت می پذیرد بنابراین برای موفقیت آمیز بودن کار کبدی باید بصورتی رژیم غذایی را رعایت کرد که کبد بتواند بیشترین توانش را در جهت تجزیه چربیها بکار برد پس فردی که کرایولیپولیز انجام داده است باید درتمام طول زمانی که دفع چربیها انجام میشود که حدود2الی4ماه بطول می انجامد از مصرف غذاهای چرب بشدت پرهیز نماید در این صورت سرعت لاغری فرد به حداکثر ممکن میرسد ولی دیده شده که در افرادی که نمیتوانند رژیم غذایی فاقد چربی را رعایت کنند هم سرعت لاغری خیلی کند میشود و هم اکثرا دچار کبد چرب میشوند که البته در افرادی که کرایولیپولیز را برای لاغری انتخاب میکنند برای پیشگیری از کبد چرب حتما باید داروهای فعال کننده کبد را دریافت نمایند بعلاوه اینکه به ایشان توصیه اکید شود که حتما رژیم غذایی فاقد چربی را رعایت نمایند

 

به طور کلی چربیهای فریز شده پس از تجزیه شدن درکبد باید از طریق مدفوع از بدن فرد خارج شوند لذا از خوردن غذاها وداروهایی که باعث ایجاد یبوست میشوند به شدت پرهیز نمایند تا مانع دفع چربی ها نشوند.

 

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal


 
 
توصیه های رفتاری بعداز انجام کرایولیپولیز
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ٢:۱۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ فروردین ۱۳٩٥
 

 

1)نوشیدن آب فراوان= چون همانطور که در مباحث قبلی اشاره شد تخلیه چربیها از مواضع کرایولیپولیز شده توسط عروق لنفاوی میباشد واز آنجایی که این عروق لنفاوی فاقد فشار میباشند پس مصرف مایعات و آب فراوان میتواند فشار را در این عروق بالاتر برده وباعث افزایش سرعت تخلیه چریها شود پس نتیجتا در افرادی که کرایولیپولیز انجام میدهند هرگونه کم آبی بدن میتواند باعث اختلال شدید در این پروسه شوند ودر این رابطه باید عرض کنم که مصرف هرگونه داروهایی که باعث کم آبی بدن افراد شوند نیز منع مصرف جدی دارد مثال این داروها همان دیورتیکها یا ادرار آورها هستند که باعث میشوند مقدار ادرار زیاد شده ودفع آب از بدن باعث کاهش فشار جریان لنفاوی میشود

 

2)انجام ورزشهای هوازی =چون هرگونه تحرکی شبه ورزش میتواند جریان لنفاوی را در عروق نواحی کرایولیپولیز شده را افزایش دهد پس فعالیتهایی از قبیل راه پیمایی هر روزه /دویدن منظم/وسایر ورزشهای پرتحرک میتوانند به این هدف کمکهای شایانی نمایند

 

3)افزایش فشار های موضعی در مکانهایی که تحت عمل کرایولیپولیز قرار گرفته اند چون ایجاد فشار در موضع کرایولیپولیز شده در حقیقت باعث افزایش فشار لنفاوی میشود

 

سوال از چه طریقی میتوانیم این فشار موضعی را بالاتر ببریم ؟انجام حرکات ورزشی محدود به نواحی کرایولیپولیز شده مثلا اگر کسی ناحیه شکمش را کرایولیپولیز کرده است از 48ساعت بعد اقدام به انجام دراز ونشست کند که این امرهم باعث تخلیه بهتر چربیها شده وهم باعث میشود تا در آن موضع لیفت پوست شکم قشنگتر شود ویا اگر فردی در ناحیه بازوها اقدام به انجام کرایولیپولیز کرده است از 48ساعت بعد باید حرکت دمبل زدن را تکرار روزانه کند تا چربیها خیلی سریعتر تخلیه شوند

 

4)پوشیدن گن های موضعی در نواحی کرایولیپولیز شده چون استفاده از گن دقیقا همان کاری را میکند که ما انتظار داریم یعنی هم فشار مثبت را در آن ناحیه بالاتر میبرد وهم لیفت زیبایی را ایجاد میکند

5) انجام ماساژهای دستی توسط خود فرد بر منطقه کرایو شده

 

 

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal


 
 
تاثیرات ورزش کردن بعداز انجام کرایولیپولیز
نویسنده : پروانه پریسا - ساعت ٢:٠۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ فروردین ۱۳٩٥
 

بعداز فریز شدن سلولهای چربی جدار سلولها شکسته شده وسیتوپلاسم این سلولها که مملواز مواد چربی میباشند به داخل فضای بینابینی آزاد میشوند ودر این مرحله است که انتقال چربیها از طریق مجاری لنفاوی شروع شده وبتدریج این چربیها به کبد انتقال داده میشوند یکی از کارهایی که توسط عروق لنفاوی انجام میشود همین انتقال چربیهایی است که طی عملیات کرایولیپولیز از سلولهای چربی آزاد شده اند ونکته خیلی مهم اینست که فشار حرکت مایع لنفاوی در این شبکه عروقی صفر است ودر برخی منابع حتی منفی هم ذکر میکنند پس مشکل خیلی بزرگی که در اینجا خودش را نشان میدهد در مورد انتقال این چربیهای کرایولیپولیز شده است .و بعلت فشار منفی در این شبکه عروقی این انتقال چربیها بسیار کند انجام میپذیرد وبرای اینکه بتوانیم سرعت لاغری را در کرایولیپولیز بالا ببریم باید بتوانیم برای حل این معضل راهکاری منظقی پیدا کنیم چون اگر کرایولیپولیز بخواهد نتیجه رضایت بخشی را داشته باشد پس از یک فریز موفق باید یک ترانسفر چربی موفق هم داشته باشد لذا ورزش با بالا بردن فشار لنف دفع چربی ها را راحتتر و اثر بخشی کرایولیپولیز را بالاتر میبرند.

 

 

مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن 

با

44483079 
09199090683
44495410

صفحه ایسنتاگرام ایده آل


Clinic__ideal