کرایولیپولیز, لیپوماتیک, کویتیشن, لاغری, کرایو لیپولیز ایده آل

کرایولیپولیز, لیپوماتیک, کویتیشن, لاغری, کرایو لیپولیز ایده آل

چرا مغز در بی‌خوابی، نقشه چاقی می‌‌ریزد؟
نویسنده : ایده آل - ساعت ٢:٠٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٩ بهمن ۱۳٩٤
 
 

نتایج پژوهشی جدید حاکی از آن است کهبی‌خوابی باعث ضعف و اختلال عملکرد ناحیه‌‌ای از مغز می‌شود که انتخاب غذاها را بر عهده دارد. پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا به منظور انجام این پژوهش، 23 نفر از افراد سالم را طی دو آزمایش جداگانه از نظر اختلالات خواب و تاثیر آن بر انتخاب غذای آنان مورد بررسی قرار دادند.

نتایج این بررسی که طی انجام MRI (تصویرسازی تشدید مغناطیسی) مغز به دست آمد، حاکی از آن بود که بی‌خوابی بطور قابل توجهی باعث اختلال فعالیت مغز در لوب جلویی می‌شود که در کنترل رفتار و انجام انتخاب‌های پیچیده مغز نقش حیاتی را بر عهده دارد. در مورد این تحقیق، بی‌خوابی منجر به انتخاب‌های غلط غذایی شد که در نتیجه آن غذاهای خوشمزه که اغلب ناسالم و پرکالری است، به جای غذاهای سالم انتخاب شد.

طی این پژوهش، محققان دریافتند که هنگام خواب آسوده و بموقع، مغز به طور کارآمدی فعالیت‌های مربوط به لوب جلویی را پوشش می‌دهد و در نتیجه این امر، انتخاب غذاها به بهترین وجه ممکن صورت می‌‌‌‌گیرد.

به گفته «استفانی گریر»، سرپرست این پژوهش، اختلال در لوب جلویی که محل گردآوری اطلاعات مرتبط با انتخاب غذا‌های سالم است، منشا چاقی ناشی از بیخوابی است.

این اولین پ‍ژوهش در نوع خود است که علت رابطه چاقی و اختلالات خواب را آشکار کرده است، چرا که پژوهش‌های پیشین تنها، رابطه علت و معلولی این دو مولفه را بدون ذکر دلیل گزارش کرده بودند. این یافته علمی، طی کنفرانس پژوهشی «خواب» در بوستون آمریکا مطرح شده است.

 

 مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن

با

44483079
09199090683


صفحه ایسنتاگرام ایده آل

Clinic__ideal