کرایولیپولیز, لیپوماتیک, کویتیشن, لاغری, کرایو لیپولیز ایده آل

کرایولیپولیز, لیپوماتیک, کویتیشن, لاغری, کرایو لیپولیز ایده آل

توصیه های تغذیه ای برای بیماران مبتلا به آلزایمر
نویسنده : ایده آل - ساعت ۱٢:۳۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ بهمن ۱۳٩٤
 

آلزایمر یکی از بیماری‌های شایع دوران سالمندی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده و همیشه دغدغه این را دارند که روزی قرعه این بیماری و عوارض آن به نام آنها بیفتد. آلزایمر یکی از بیماری‌های دژنراتیو مغزی است که در آن سلول‌های مغزی به مرور زمان تحلیل و سپس از بین می‌روند. یکی از شایع‌ترین شکایت‌های بیماران، کاهش قوه حافظه آنهاست که بسیار آزاردهنده خواهد بود. نقش تغذیه صحیح در کاهش روند آلزایمر، این روزها نقل بسیاری از مجامع پزشکی است و بر این عقیده‌اند که با تغذیه صحیح می‌توان حافظه بیمار را تا حد بسیار زیادی حفظ کرد.
مکمل‌های ویتامینE:  مکمل‌های ویتامینE نقش بسیار مهمی در حفظ حافظه بیمار آلزایمری ایفا می‌کنند. از این رو باید نگاه ویژه‌ای به آن داشت. این ویتامین به عنوان یکی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها به شمار می‌رود. از منابع سرشار این ویتامین می‌توان به روغن کانولا، روغن دانه کنجد، روغن ماهی، روغن زیتون و همچنین گردو، میگو و انواع ماهی اشاره کرد. توصیه می‌شود روزانه 50 گرم گردو توسط فرد سالمند مصرف شود و در هفته حداقل 3 نوبت غذای دریایی و هر نوبت بین 550 تا 650 گرم ماهی یا میگو صرف شود تا ویتامینE مورد نیاز فرد تامین گردد.
دانه انگور: پلی‌فنولیک نام ترکیبی است که دانشمندان به تحقیق و بررسی در این زمینه پی برده‌اند نقش خارق‌العاده‌ای در درمان عوارض فراموشی آلزایمر ایفا می‌کند. به گفته محققان، این ترکیب از تشکیل پلاک‌های عروقی در دیواره رگ‌های مغزی پیشگیری می‌کند و از این طریق اثرات معجزه‌آسای خود را نشان می‌دهد. در مدیکال نیوز دات‌نت که به عنوان منبع موثق این خبر به شمار می‌آید، آمده است دانشمندان معتقدند باید از این دانه گیاهی در هفته 2 نوبت و هر بار بین 200 تا 300 گرم با ترکیبات مزه‌دهنده مصرف شود تا به اثر مطلوب دست یافت.
پروتئین‌های سالم: پروتئین‌های سالم به عنوان یکی دیگر از عوامل قدرتمند در کاهش روند فراموشی در آلزایمر محسوب می‌شوند. توصیه می‌شود فرد سالمند پروتئین خود را از مصرف منابعی همچون ماهی، مرغ تازه، گوشت شترمرغ، میگو و لبنیات تازه تامین کند. روزانه بین 150 تا 185‌‌گرم ماست یا سایر لبنیات تازه و کم‌چرب باید در سفره غذایی سالمند وجود داشته باشد و همچنین در هفته 3 تا 4‌‌وعده از غذاهای ذکر شده را میل کند تا پروتئین مورد نیاز وی تامین شود.

 

    

 مشاهده ی آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس

www.clinic-ideal.ir


تماس برای گرفتن اطلاعات
بیشتر در خصوص لیزر واژینال (فمی

لیفت)کرایولیپولیز-لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد


کویتیشن-شاک ویو
_رادیوفرکانسی


رژیمهای
استاندارد کاهش و افزایش وزن

با

44483079
09199090683


صفحه ایسنتاگرام ایده آل

Clinic__ideal