20_ماشین عروس

١:صبح ساعت ٨

موقع سوار شدن به ماشین

مامان خوش به حال اونایی که بچه ندارند!!  مثل نسیم جون و فلانی و فلانی..

چرا مامانی؟ چرا همچین حرفی می زنی؟

برای اینکه راحت می روند سر کارشون!!

اما منم راحت می رم اگه صبح یک کم زودتر و خوش اخلاقتر بیدار بشی.....

یعنی تو مشکلی نداری که بچه داری؟/؟

...............تعجب

************************************************

۲ـمامانی چرا ماشینو عوض نمی کنیم؟؟

پول کافی  نداریم!

آخه ماشین ارزون شده!

کی گفته؟؟ اتفاقا ماشین گرون هم شده!

نه خیر..من می دونم ارزون شده..

مثلا چه ماشینی؟

ماکزیما!!

ببخشین شما این اخرین اطلاعات را از کجا می اورید؟؟!!!!سوال می دونی چرا ارزون شده؟

واسه اینکه کارت سوخت  دیگه نداره.. ما هم به همین خاطر دیگه ماکزیما نمی خریم!!چشمک

 

 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

مهریه عرفانی: پانصد هزار شاخه گل و نوشتن دیوان شمس

پسر جوان، وقتى پاى سفره عقد نشست و حاضر شد مهریه همسرش را پانصد هزار شاخه گل سرخ و یک جلد دیوان شمس تبریز به خط خودش در نظر بگیرد، نمى‌دانست چند سال بعد باید چند هزار بیت شعر دیوان شمس را بنویسد .
به نوشته « ایران»، چندى پیش، زنى جوان به شعبه 264 دادگاه خانواده 121 مراجعه و با ارائه دادخواست طلاق به قاضى نحوى گفت: چند سال پیش بود که جوان مهندسى به خواستگارى‌ام آمد. از همان اول تصمیم گرفتم که بناى زندگى‌مان را بر پایه تفاهم وعشق وعرفان بگذارم این بود که براى مهریه‌ام، پانصد هزار شاخه گل سرخ ودیوان شمس به خط شوهرم و چهارده سکه بهار آزادى تعیین کردم.

فکر مى‌کردم اگر اوحاضر شود چنین مهریه‌اى را بپذیرد، باید از اندیشه بالایى برخوردار باشد  
وى گفت: او هم پذیرفت و ما بعد از ازدواج، زندگى مشترکمان را آغاز کردیم. دراین مدت با اینکه از نظر عقیدتى میان من و شوهرم تفاوتهایى بود و گاهى مشکل پیدا مى‌کردیم ولى من سعى مى‌کردم با گذشت باعث حفظ زندگى مشترکم شوم.
وى ادامه داد: تا اینکه بعد از چند سال، روز به روز بر اختلاف میان من و اواضافه شد و شوهرم و من به این نتیجه رسیده ایم که دیگر امکان ادامه این زندگی وجود ندارد و به همین علت من به دادگاه خانواده مراجعه کرده و تقاضاى دریافت مهریه و طلاق دارم ..
با درخواست این زن جوان، قاضى دستور احضار این مرد را به دادگاه داد. این مرد جوان در برابر قاضى دادگاه خانواده گفت: آقاى قاضى! من و همسرم با اینکه ازابتدا سعى داشتیم تا پایه‌هاى زندگى مشترکمان را استحکام ببخشیم موفق نشدیم وبه همین علت من هم فکر مى‌کنم بهتر است تا از یکدیگر جدا شویم .
وى گفت: طبق مهریه‌اى که براى همسرم تعیین کرده‌ام، باید دیوان شمس را به خط خودم براى او بنویسم و پانصدهزار شاخه گل به او بدهم .
قاضى نحوى پس از استعلام از اتحادیه گل‌فروشان، قیمت پانصدهزار شاخه گل را که بخشى از مهریه عروس جوان بود،
150 میلیون تومان محاسبه کرده و در حکمى به دامادجوان اعلام شد که وى موظف به پرداخت 150 میلیون تومان ـ قیمت پانصد هزار شاخه گل سرخ و چهارده سکه بهار آزادى و نوشتن از روى اشعار دیوان شمس تبریزى است.

/ 23 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ماماني هستي

[لبخند]سلام فکر کنم تا دیوان شمس تبریزی نوشته بشه و مهریه آماده بشه موهای عروس خانم مثل دندوناش سفید بشه . مگر اینکه نوشتن دیوان به بعد از جدایی موکول بشه [نیشخند]اینطوری شاید این دو نفر به تفاهم برسن انشا’الله [چشمک]

مژگان مامان آندیا

سلام پروانه جون . میگم از این دخملک عاقلت بپرس وضعیت اقتصادی چند سال آینده رو چطور پیش بینی میکنه[نیشخند] کلی خندیدم از این ماشین و داستان عروس ... حالا مهریه رو کی داده کی گرفته [زبان] پریسای هنرمند خوشگلت رو ببوس از طرفم [ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ]

نسیم

[گل][گل][گل][چشمک]

ساراخانم

سلام دوباره.. ببین خوب شد من ماکزیما نخریدم.. اااا ببخشید من که اصلا هیچ ماشینی نخریدم... پپپپولم کجا بود.... یک چیزی به اون عروس خانم بگم حالا تا بیاد آقای داماد مهریه بده می تونه بره تشکیل زندگی مجدد بده ودرکنارش مهریه هم بده ولی این عروس خانم که ضرر میکنه و باید صبر کنه تا حکم طلاق صادر بشه و بهترین سالهای زندگی اشو به خاطر این مهریه مسخره از دست بده... پریسا جون چه بزرگ شده ... بچه همسایه زود بزرگ میشه.. راستی یک صحبتهایی در مورد علی من و پریسای شما شده بود هنوز به قوت خودش باقیه؟

مزدای شیطون بلا

اين كارت سوخت هم حكايتي شده. من كه هر چي كارت عابر بانك تو خونه هست به عنوان كارت سوخت جمع كردم و گذاشتم زير صندلي موتور شارژي ام. تازه هر وقت مامان ي خواد بهم لباس يا كفش بپوشونه از دستش چند بار در مي رم و هر بار هم مي گم برم "كارت سوخت" بزنم بيام!

ساروی ریکا ...///

عجب ...به این آقا بگید من در نوشتن دیوان کمکش میکنم بیچاره گناه داره دلم براش می سوزه یه جورایی عمو جون ...///

ساروی ریکا ...///

و اما عمو جون ماشین شما که بد نبود همونی که دیدمش مگه نیست؟ یا شاید هم از اونوقت تا حالا بهترش رو خریدید ...دیگه مامان رو اذیت نکن ناز بانو جون سر ماشین خریدن ..مخلصت عمو مهرداد غریبت ..././/

ساروی ریکا ...///

من چه بدبختم.. .. من خواهر ندارم.. من داداش ندارم.. من شوهر ندارم.. من خاله ندارم.. من عمه ندارم.. من پسر خاله ندارم.. ناز بانو جون در عوض عمو مهرداد رو داری که از ته دلش دوستت داره ...اون پست قبلی کار دست ما داد مادر خانمی ... یه چشمه برای پریسا جونم گریه کردم حسابی هم .... حق هم داره یه جورایی . البته شما هم حق دارید . مخلص خالصتم دختر عمو ...///