عشق خرید

شنبه:

پریسا:مامان میشه منم باهات بیام خرید

من: نه نمیشه چون من از اداره میرم خرید

پریسا: آخه تو سلیقه ات خوب نیست.. من از اون مایوهای دو تیکه می خوام

من: خوب من برات میخرم

پریسا: اخه رنگشو نمی دونی

من: بگو چه رنگی .من همونو میخرم

پریسا: اهههههههههههههههههههههه

__________________________

دوشنبه:

پریسا: مامان میشه منم باخودت ببری

من: نمیرسم بیام دنبالت

پریسا: مگه نمی خوای برای نی نی دایی پیمان اسباب بازی بخری

من: خوب منظور

پریسا : چون من بچه ام بهتر می دونم که اون از چی خوشش میاد

من: اتفاقا چون اون پسره تو نمی دونی پسرا از چی خوششون میاد

پریسا:اهههههههههههههههههههههه

________________________

من: پریسا ١٠ دقیقه میرم سرکوچه خرید کنم

پریسا: پول بده من برات میخرم..چی میخوای؟

من: سیب زمینی، پیاز

پریسا: باشه پول بده برم بخرم!

من:جدی میری بگیری؟

پریسا: آره فقط چقدر بگیرم

من: ١٠٠٠ تومن پیاز،١٠٠٠ تومن سیب زمینی

 و اینگونه اولین خرید پریسا صورت گرفت!!

___________________________________

پیتزا داوودآقا

از خیابان حافظ که وارد نوفل شاتو می شوید نرسیده به سفارت فرانسه و ایتالیا یک بن بستی به نام لولا گر است.وارد بن بست شوید از دور جعبه های نوشابه و ساختمان کوچک ولی سفید پیتزا داوود رو می توانید ببینید.آقا داوود هنوز بعد از 47 سال هر روز صبح تا عصر ساعت 5-6 بعد از ظهر در این محل پذیرای خیل مشتاقان اولین پیتزا فروشی تهران "پیتزا داوود" است.وقتی وارد پیتزا داوود می شوید نزد آقا داوود یا پسرش باید بروید و سفارش غذا دهید.در پیتزا داوود 7 نوع پیتزا طبخ می شود.پیتزای پیشنهادی من پیتزای قارچ است.قیمت پیتزاها بین 2800 تومان الی ۵٠٠٠تومان است.وقتی سفارش می دهید اگر سفارشتان زیاد باشد اقا داوود نگاهی به جثه تان می کند و صادقانه به شما می گوید این مقدار سفارش زیاد است و سفارش خود را کمتر کنید.وقتی می خواهید بنشینید آقا داوود به شما یک ظرف پر کالباس به همراه سس قرمز، آویشن، و فلفل می دهد تا سرگرم باشید.اگر قبل از پخت پیتزا کالباس شما تمام شود شما یک ظرف پر دیگر جلوی خود خواهید دید.این کالباس ها رایگان است.

وقتی وارد پیتزا داوود شوید روی دیوارها خیلی جلب توجه می کند.شما روی دیوار های داوود انواع اسکناس های مختلف دنیا را می توانید مشاهده کنید.برخی از آن ها که متعلق به خیلی سال پیش است قیمتی هم هستند(این رو یک کُلکسیونر اسکناس به من گفت).ولی در میان این اسکناس ها نوشته ایی با مضمون "لطفاً خالی نبندید" جلب توجه می کند.این جمله نیاز به یک تذکر مهم دارد و آن اینکه به اتفاق همراهتان شروع به خالی بندی نکنید زیرا اگر آقا داوود حس کند دارید خالی می بندید زنگ زورخانه ایی خود را می زند و می گوید:"آقا خالی نبند!"

آقا داوود در حال سفارش گرفتنپیتزا ها در بشقاب چوبی به شما داده می شود.شما روی یکی از صندلی (بعضی از صندلی ها جعبه های نوشابه است که روی آن پتوی کشیده شده است!) می نشینید و از محیط پیتزا داوود لذت می برید.

جذابیت پیتزا داوود در غذاهایش نیست.در فضای صمیمی و دوست داشتنی و قدیمی آن است.حس می کنید در منزل خود هستید برای اینکه بیشتر این حس را کنید بعد از اتمام غذا آقا داوود از شما می پرسد "سیر شدید؟" به قدری این سوال صمیمی پرسیده می شود که شما که بار اول است پا به این محل می گذارید احساس می کنید سالهاست در پیتزا داوود غذای خود را می خورید.جالب است اگر بگویید: نه سیر نشدم! یک پیتزا مهمان آقا داوود خواهید بود.البته یک تذکر مهم دیگر نیز فراموش کردم بگویم آن اینکه سعی کنید از غذایتان توی ظرف چیزی باقی نماند.چون به آقا داوود بر می خورد!بازهم تاکید می کنم در "پیتزا داوود" انتظار محیطی شیک را نداشته بلکه انتظار یک محیط دوست داشتنی و نمادی از تهران قدیم داشته باشید.

به نظر من پیتزا داوود ارزش تجربه کردن دارد.

پ.ن:

سه ساله اینجا نزدیک محل کارم بود ولی نمی دونستم..نیشخند

/ 13 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سپیده عمه آریانا

جیگر این پریسا خانم عزیزم رو برم که خرید کردن رو دوست داره. دیگه واسه خودش خانمی شده 1000 ماشااله.[ماچ][بغل][قلب] این پیتزا داوود حتما رفتن داره باید یه سرکی بکشیم.... شاد و بر قرار باشید.[گل]

گلناز

سلام منم یادتونه که یه قولی دادم و بدقولی کردم/ حالا بگم چقدر شرمنده هستم قبوله؟ ولی ببینید من نمی دونم اونکار انجام شد یا نه اما من یادم نرفته و در اولین فرصت... واقعا ببخشید خبر می دهم.

گلناز

راست راستی با مطلب انتقالی و.. چه کار می کنید؟[تعجب]

حسین طاهری

چقدر با این پریسای گل کل کل می کنی مادر!!!!؟؟؟؟[سوال]

من و دلنوشته هام

ای جیگر این دخملی خانوم رو که عشق خریده راستی مرسی از آدرس پیتزا فروشی من علشق رستورانهای انجوریم حتما امتحانش میکنم

یه مامان(مریم)

ای جانم جیگر خودشو خریدشو برم من ما که هر چی به دخترک میگیم برو از مغازه سر کوچه چیز میز بگیر نمیره که نمیره مثلا همین الان ماکارونی میخوام ولی حریفش نمیشم که ..........

غریبه آشنا

فکر کنم دوبار رفته بودی بار دوم احتمالا تنها که این آمار ها رو داری میدی

زهره

یادمون باشه اگر گذرمون بهش خورد در جواب بهش بگیم سیر نشدیم [نیشخند] امضا :یک عدد ‌زهره با رعایت اصل اصالت [عینک][چشمک]

نسیم

خوبه که از حالا احساس مسئولیت کنه که البته امیدوارم این احساس تا زمانی هم که بزرگ میشه باهاش باشه . نه اینکه نسبت به کارای خونه بی خیال باشه و یه آدم آماده خوری بشه که صرفا خواسته های خودش مهم باشه و بس . ای خواهر چیزی نگم بهتره [خرخون]

هومن

وبلاگ زیبایی دارید بهتون تبریک می گم