از اثرات فارسی وان

 

 پریسا شام چی درست کنم؟؟

کیم چی!!!

بله؟؟؟؟تعجب

************************

 مواد لازم:
کاهو ی  چینی تازه - نمک - آرد برنج - شکر - آب - سیر - زنجبیل - پیاز - سس ماهی (در ایران موجود نیست و می توانید به سلیقه ی خود از رب انار یا جایگزین های دیگر استفاده کنید) - ماهی مرکب - فلفل قرمز - تره فرنگی -
پیازچه - هویج - ترب

نکته: 1- مواد لازم برای کیمچی حد مشخصی ندارد و بسته به نظر و سلیقه ی افراد می تواند کم و زیاد شود.
2- ماهی مرکب : برای تهیه ماهی مرکب باید 300 گرم ماهی بسیار تازه را شسته و استخوان ها را کاملا در بیاورید سپس 3 پیمانه نمک به آن اضافه کرده و با قاشق کاملا مخلوط با نمک کنید و بعد درون یک ظرف شیشه ای ریخته و یک هفته درون یخچال قرار دهید . بعد از یک هفته از یخچال خارج کرده و تمیز شسته و خشک کنید و بعد  از خرد کردن به مواد کیمچی اضافه کنید.


طرز تهیه:

 

ابتدا کاهو را به چهار بخش ببرید و مغز کاهو را خارج کنید ، سپس برگ های کاهو را تکه تکه  کرده و داخل ظرف بریزید . آب را روی کاهو ها ریخته تا حدی که در آب غوطه ور شود و سپس نمک را اضافه کنید (برای یک کیلو کاهو یک فنجان نمک کافی است). کاهو ها باید یک و نیم ساعت در آب نمک بماند تا کاملا ترد شود سپس با آب سرد آبکشی کرده و چند بار کاهو ها را بشویید تا نمک ها کاملا برطرف شود. بعد از آبکشی کاهو ها را کنار بگذارید. به ازای هر سه فنجان آب نصف فنجان آرد برنج را در ظرفی مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید و آرام آرام هم بزنید تا جوش بیاید (زمانی که روی فرنی حباب بزند یعنی آماده شده است) و سپس یک چهارم فنجان شکر به ازای مواد فوق الذکر اضافه کنید و مجددا به هم بزنید تا فرنی شفافی به دست بیاید. حال فرنی را از روی اجاق بردارید.
نکته: دقت کنید که اگر مایلید از مواد بیشتری استفاده کنید میزان مواد را به تناسب مورد ذکر شده افزایش دهید.

وقتی فرنی کمی سرد شد آنرا داخل کاسه ی بزرگی ریخته و سس ماهی و بعد فلفل قرمز و مقداری هم رب گوجه فرنگی داخل ان اضافه کنید و بعد هم سیر له شده و زنجبیل و پیاز خرد شده را به مواد اضافه کنید.
نکته: می توانید برای بهتر مخلوط شدن مواد از دستگاههای مخلوط کن و یا غذا ساز استفاده کنید.
حالا ماهی مرکب را نواری خورد کنید و به مواد فوق اضافه کنید. بعد هم پیازچه ، تره فرنگی ، ترب و هویج را نواری خرد کنید و به مواد فوق اضافه کنید. حالا مواد فوق را داخل ظرف بزرگی که کلیه ی مواد جا بشود ریخته و کاهو ها را نیز اضافه کرده و با دست به خوبی به هم بزنید .
مواد را اینقدر مخلوط کنید تا کاهو ها و بقیه ی سبزیجات کاملا به سس آغشته شود. حالا مواد را در یک ظرف پلاستیکی درب دار ریخته و درب آنرا گذاشته و داخل یخچال قرار دهید. شما می توانید همان موقع از کیمچی خود استفاده کنید ولی توصیه می کنیم مدتی آنرا داخل یخچال بگذارید.کیمچی ها را تا چند روز می توانید داخل یخچال نگه داری کنید و به مرور از آن استفاده کنید.

**پس نوشت:

١:ما ایرونی ها چون از این جور چیزها خوشمون نمی یاد می تونیم خلاقیت داشته باشیم و مثلا کمی ماهی را در مایکرو فر بذاریم تا مزه ی خامی هم نده یا اصلا ماهی داخلش نریزیم.

٢: نمک باید   نمک دریایی باشه  که  کیم چی شور نشه (چون فاجعه میشه)

٣:در سفره کره ایها کیم چی جایگاه ویژه ای دارد و یکی از پایه های مواد غذایی است مثل ماست در سفره ایرانی مهم است اگر فقط کیم چی با برنج خالی بخورند ازخوردن چلوکباب ما بیشتر لذت می برند. به همین جهت چگونه درست کردن کیم چی خیلی مهم است چونکه هرکسی کیم چی خوشمزه درست کند همه از آشپزیش تعریف می کنند. کیم چی دارای طعمی تند مزه است بوی سیر می دهد اما دارای ویتامین های آ . ب . ث . می باشد.

۴:برای تهیه مواد غذایی کره ای حتما یکبار به بازار روز بهجت آباد سر بزنید  آدرس : کریم خان – خ آبان جنوبی چیزهایی مثل میگوی نمکی و موُن و سایر چیز هایی که در ایران تهیه آن امکان نداره موجود است ...

 

/ 10 نظر / 9 بازدید
اسد

یعنی بلدی درست کنی؟

مامان ستاره

[نیشخند]چقدر این کیم چی دنگ فنگ داااااااااااره؟

ساروی ریک...///

کیمچی دیگه چیه ؟ تو عکس انگار میگو میبینم ..ناز بانو اینجا هم ماهی زیاده و هم میگو و چقدر هم این میگو خوشمزه است .باشه کیمچی نوش جون تو و میگو هم نوش جون خودم .و اما ناز بانو دیگه قلیون پک نزن اون دندونهای قشنگت سیاه میشه ها ...مخلصت عمو مهرداد غریبت ..././/

شهرام

D: خدا رو شکر بالاخره فارسی وان اگر یه اثر مثبت برام داشت این بود که من اینطور بخندم. لب پریسا خانم پرخنده و دلش شاد. کیـــــــــــــــــــــــــــــــــــم چی !!! D:

مامان ستاره

نه از بس فس فس می کرد سبقت گرفتم[خرخون]فکر کنم قیافه ام به خل و چلا شبیه بوده می خواست یه مشتری خوب جور کنه [سبز]

شادی

یعنی واقعا درست کردین ؟ آفرین چه همتی !!

فیروزه

مزه اش چی؟ خوب بود؟!

شانای

عکس پست قبل رو که بچه داره قلیون میکشه دیدم.خیلی ناراحت شدم.من 27 سالمه و تا حالا قلیون نکشیدم و هیچ وقت هم نمی خوام بکشم...

رها

پروانه جون خوشم می آد مثل خودم مشتری کره ای کده ای راستی آدرس اداره منو دادیا !! البته یه کم پایین تر در مورد سس ماهی هم ته پاساژ دوتا مونده به آخر یه مغازه است که نودل و .. داره اگه بخوای و سفارش بدی اون می تونه برات سس ماهی بیاره فقط یه کم هزینه اش بیشتر می شه من چند وقت پیش گفتم برام شکلات جین سینگ اصل آورد ولی خیلی بد مزه بود . خداییش کیم چی درست کردی ؟ بابا تو دیگه کی هستی [شوخی]