هفتمين سالگرد ازدواج مامان و بابام

451bv5f.jpg

عکس  کيک سالگرد ازدواج مامان و بابا است. اونی که کنار درخته منم!09.gif

 

http://i10.tinypic.com/2rfrack.jpg اينم يک عکس ديگه ام است.07.gif

 

من هنوزم قانع نشدم که چرا  وقتی مامان  عروس شده بابا داماد من اونجا

نبودم.می دونم اون بالا ها پيش فرشته ها بودم.پيش نگين و نگار ولی

من می خواستم واسه کيک مامان و بابام برقصم.((رقص چاقو))06.gif26.gif

 

راستی يک پيشنهاد:

بهتر نبود به جای اينکه اسم وبلاگ را بذارن پريسا در دريای خوشبختی

می ذاشتن:<< پريسا در کلبه خوشبختی>>..07.gif

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اسپانیایی ها علاوه بر رقص و موسیقی و گاوبازی و یه عالمه جشن های شاد و قشنگ خیابونی و شراب های خوشمزه و متنوع (البته من که تا حالا امتحان نکردم فقط شنیدم!) ، و جاذبه های توریستی، که به خاطر همه اینا انقدر تو دنیا معروف ان، یه رسم خیلی قشنگی دارن؛ اونم برگزاری مراسم سالگرد ازدواجه! البته فکر نکنید سالگرد ازدواج یعنی همونی که ما می شناسیم یعنی هر سال روز ازدواج رو یه جورایی زنده کردن حالا چه با جشن و دعوت از دوست و فامیل، چه به تنهایی (یعنی دو تایی)‍!

نخیر ، این جماعت اسپنیش برای هر سالگرد ازدواج شون یه اسمی دارن و همین مسئله می تونه نشون دهنده اهمیتی باشه که اونا به ازدواج و خانواده می دن. ما که ندیدیم اما می گن هنوز هم خیلی سنتی هستن و به خانواده معتقد.

آره داشتم می گفتم که من قبلا شنیده بودم که اینا در چند مرحله جشن می گیرن: ماه اول بعد از آشنایی (این فکر کنم بیشتر در مورد دوست دختر دوست پسرا باشه) ، معمولا بهم هدیه می دن، تو این یه ماه یه شناخت مختصری هم از هم پیدا کردن، گرامیداشت بعدی ۶ ماه بعد از آشنایی یه، دیگه تقریبا تو این تاریخ قلق طرف مقابل هم دستشون می یاد، و مثل ماهگرد اول بهم هدیه می دن. تا اینکه می رسه به اولین سالگرد که طبق تحقیقاتی که من کردم جنسش از کاغذه! (بعدا لیست تمام سالگردها رو این پایین می نویسم، اونا اعتقاد دارن که هر سال که می گذره رنگ و روی عشق شون عوض می شه یعنی مستحکم تر می شه و جنس ماده ای که بهش نسبت می دن هم گرانقیمت تر و پربهاتر و محکم تر می شه، یه جورایی اشاره به عشق بین زوج ها داره)

به همین ترتیب دومین، سومین،... تا پانزدهمین سالگرد ازدواج (یا همزیستی که ظاهرا اونجا خیلی رواج پیدا کرده) دارای نام مخصوصی یه، بعد بیستمین سال و بعد بیست و پنجمین سالگرد ازدواج که بهش
می گن‌boda de plata ، یعنی ازدواج (سالگرد) نقره ای. بعدش سی اُمین، چهلمین و پنجاهمین سال رو دارن، که این آخری(یعنی تجربه نیم قرن زندگی) رو boda de oro می نامند، یعنی ازدواج (سالگرد) طلایی! که خوب واقعا کسایی که بتونن ۵۰ سال کنار هم با عشق و علاقه زندگی کنند باید هم ازدواجشون رو طلایی بدونن. و آخرین سالگرد که احتمالا عمر خیلی ها قد نمی ده بهش Diamante نام داره به معنی الماس و این آخرین حد عشق و علاقه زمینی یه که با جنس الماس که کمیاب ترین و گرانقیمت ترین ماده روی زمینه نشون داده شده و ۷۵ اُمین سالگرد عاشقانه زیستن زوج ها رو جشن می گیره...

(یعنی اگه تو بیست سالگی هم ازدواج کنن برای هفتاد و پنجمین سالگرد ازدواجشون نود و پنج ساله خواهند بود، اوووووووووف)

من فقط از ‌Boda de Plata و Boda de Oro خبر داشتم، بعد اینکه یه سرچی تو اینترنت کردم دیدم اوووووووه اینا بیست و یک اسم برای این مراسم دارن و برام خیلی جالب بود، حالا نمی دونم تا چه حد بهش عمل می کنن، اما از این ملتی که هر روزش تو هر روستاش یه مراسم جشن و بزن و بکوب دارن هیچ بعید نیست که همه این مراسم رو هم برگزار کنن.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اینم شعری از بابا رضا روی بسته کادوش07.gif:

آن حور08.gif که مهر او مرا شامل گشت             پيوند نکاح من، بدو کامل گشت


صد شکر خدا که مونس من گشته‌ست             قربان بشوم هر آنکسي عامل گشت35.gif 3ymkkfc.jpg

 

خانواده اگر با معيارهاي درست عقلي و ديني تشكيل شود ، كانون مهر و محبت ، سازندگي و انرژي زايي مي شود . ولي واقعيت هايي موجود در جامعه ممكن است سوالاتي در اذهان ايجاد كند كه به دنبال پاسخ آن باشيم . سوالاتي از جمله :

چرا ازدواج ها و پيوندها به جدايي مي انجامد؟

چرا پيوندهاي عاشقانه بعد از ازدواج گسسته مي شود و فرو مي پاشد؟


چرا بعضي از زوج ها با يكديگر همدلي و همفكري دارند و برخي ندارند؟

چرا زنان و شوهراني كه با هم تفاهم دارند، پس از مدتي به عدم تفاهم مي رسند؟

چگونه مي شود زنان و شوهراني كه مدعي بودند نمي توانند با يكديگر زندگي كنند، پس از چندي توانسته اند به خوبي با هم زندگي كنند؟

چرا اكثر روان شناسان راه اصلي حل و فصل مسائل زناشويي را رسيدن به تفاهم و برقراري ارتباط انساني ذكر مي كنند و از سويي، برخي از مردم راه اصلي حل و فصل مسائل زناشويي را عشق ورزيدن ذكر كرده اند؟ حال آن كه بايد دانست عشق شرط لازم است، اما به تنهايي كافي نيست.

 

دوست عزيز

40 نكته زير مي تواند پاسخي براي شما و همه زوج هاي جوان و نيز كساني كه در مرحله تصميم گيري براي ازدواج يا در آستانه ازدواج قرار دارند، مفيد و موثر باشد:

 

1- با مطالعه كتب مربوط به انتخاب همسر، آيين همسرداري، چگونگي ايجاد ارتباط با ديگران و نيز شركت در جلسه هاي آموزش خانواده دانش و مهارت خود را در اين زمينه افزايش دهيد.

 

2- با همدلي، همفكري، همكاري و مشورت با يكديگر در باره  مسائل مختلف ميان اعضاي خانواده روابط سالم پديد آوريد.

 

3- هر يك از زوجين ديگري را نزديك ترين و محرم ترين فرد بداند و او را نيمه تن، حامي و پشتيبان خود تلقي كند.

 

4- با يادگيري مهارت هاي ارتباطي نظير فعالانه به حرف هاي يكديگر گوش كردن، احترام به نظرها و عقايد يكديگر و تشريك مساعي و مشورت كردن روابط خود را بهبود بخشيد.

 

5- بكوشيد، با ايجاد كانوني گرم و صميمي، تمام اعضاي خانواده به ويژه زن و شوهر مسووليت رسيدن به تفاهم را پذيرا شوند.

 

تا كه از جانب معشوق نباشد كششي                كوشش عاشق بيچاره به جايي نرسد

 

6- هنگام اختلاف نظر يا سوء تفاهم، به جاي سرزنش كردن يكديگر يا تفسير نادرست، به شناسايي مساله و يافتن راه حل آن بپردازيد و در صورت لزوم كمك و مشاوره افراد با تجربه و متخصص را جلب كنيد.

 

7- براي رسيدن به امنيت رواني و عاطفي در روابط زناشويي داشتن صداقت، پذيرش، سعه صدر، انصاف و اعتماد متقابل را اصل اول قرار دهيد.

 

8- در صورت به وجود آمدن هر گونه سوء تفاهم و سوء برداشت، در نخستين فرصت ممكن به حل و فصل آن بپردازيد تا به فرآيندي مخرب و پيشرونده تبديل نشود.

 

9- به هر طريق ممكن رفتارهاي مطلوب همسرتان را مورد توجه و تاييد قرار دهيد: به گونه اي كه همسرتان بفهمد برايش ارزش قائل هستيد.

 

10- تشويق و تاييد و بيان نكات مثبت به طور آشكار يا در جمع باشد و تذكر نكات منفي و انتقاد به طور محرمانه و در تنهايي صورت گيرد.

 

11- براي خصوصيات و نيازمندي هاي يكديگر ارزش قائل شويد و در روابط كلامي، عاطفي، اقدام ها و تصميم گيري ها به افكار و خواسته هاي همسرتان توجه كنيد.

 

12- اگر رفتار خاصي براي شما مبهم است، ساده ترين راه اين است كه از همسرتان هدف وعلت آن رفتار را بپرسيد و با روش مسالمت آميز، صميمانه و خوش بينانه موضوع را روشن كنيد.

 ۱۳- خشونت همسرتان را با خشونت پاسخ ندهيد. خشونت را با سكوت پاسخ گوييد و در موقعيتي مناسب در باره مساله مورد نظر به بحث و گفت و گو بپردازيد.14- بكوشيد در سراسر زندگي، به خصوص در روابط بين خود و همسرتان، به جاي هر گونه پيش داوري يا مشاهده اشكالات و ضعف ها نقاط مثبت و قوت را ببينيد: به عبارت ديگر، به جاي توجه به نيمه خالي ليوان به نيمه پر آن توجه كنيد.

 

 

15- سعي كنيد در برنامه ريزي براي فعاليت هاي اجتماعي، اوقات فراغت، ديد و بازديدهاي خانوادگي و نظاير آن به مشورت كردن با يكديگر بپردازيد و از يك جانبه نگري بپرهيزيد.

 

16- در هر فرصتي كه پيش مي آيد، با همسر و اعضاي خانواده تان ارتباط كلامي و عاطفي برقرار كنيد. شايان ذكر است زن ها از صحبت كردن با همسرشان بيش تر لذت مي برند. بنابراين، مردان بايد فعالانه به سخنان همسرانشان گوش كنند و واكنش مناسب نشان دهند.

 

17- اگر هر يك از زوجين در شرايط خاصي نمي تواند به سخنان همسرش گوش كند، بايد صادقانه و صميمانه اين موضوع را به وي انتقال دهد، و تقاضا كند صحبت كردن در باره آن موضوع را به فرصتي ديگر واگذارد.

 

18- هر از چند گاهي زوجين در فضايي محرمانه، محبت آميز و صميمانه به ارزيابي رفتار و روابط يكديگر بپردازند و از يكديگر بپرسند، چه بايد كرد تا روابطمان بهتر و با نشاط تر شود؟

 

19- هميشه، در رويارويي با مسائل و مشكلات خانوادگي، خود را در وضعيت طرف مقابل قرار دهيد و با قبول مسووليت خود و شناخت انتظارات متقابل به حل  و فصل اختلافات روي آوريد.

 

20- در روز يا در هفته زمان مشخصي را براي گفت و گو در باره مسائل و مشكلات و به اصطلاح درد دل كردن با همسرتان اختصاص دهيد.

 

21- از داشتن نگرش هاي آرمان گرايانه و شاعرانه در مساله ازدواج و روابط زناشويي و نيز انتظارات غير واقع بينانه اجتناب كنيد.

 

22- ارتباط زوجين بايد از هر گونه سوء ظن و حدس نادرست و غير واقع بينانه دور باشد. اگر موضوع و مساله اي ذهن يكي از زوجين را به خود مشغول كرده است، بايد آن را به صراحت و صادقانه مطرح كند و درستي و نادرستي اش را با همسرش مورد بررسي قرار دهد.

 

23- هر يك از زوجين بايد زمينه هاي بروز سوء تفاهم ها و سوء ظن ها را از بين ببرد و از رفتارهايي كه موجب بروز سوء تفاهم و سوء ظن مي شود، خود داري كند.

 

24- هر يك از زوجين بايد بكوشد با روان شناسي همسرش آشنا شود تا بداند زن يا مرد به چه اموري بها مي دهد و نظام ارزشي اش چگونه است: براي مثال معمولاً زن به وابسته بودن، كسب امنيت عاطفي و مورد حمايت واقع شدن اهميت مي دهد و مردان مي خواهند مستقل و خود مختار باشند و آزادي عمل را داراي ارزش مي دانند.

 

25- زن و شوهر از مسخره كردن يكديگر و گفتن سخنان طعنه آميز و دو پهلو جدا پرهيز كنند.

 

26- از رفتارهايي نظير متلك، تحقير، سرزنش و به رخ كشيدن يكديگر كه موجب افزايش مقاومت هاي رواني در طرف مقابل است، جدا بايد پرهيز شود.

 

27- در سراسر زندگي، از جمله در زندگي خانوادگي، بكوشيد به نقاط مثبت، موهبت و نعمت هايي كه در اختيار داريد بينديشيد نه به اموري كه در اختيار نداريد.

 

28- از خطاهاي يكديگر سريعا بگذريد و خطاهاي همديگر را تحمل كنيد.

 

29- با ياد آوري برخي ايام مانند روز تولد، سالگرد ازدواج و نظاير آن و دادن هديه هايي هر چند كوچك (مثل يك شاخه گل) به طور نمادين يا سمبليك عشق و علاقه خود را به همسرتان اعلام كنيد.

 

30- خود را در برابر همسرتان آراسته و پاكيزه و جالب توجه نگه داريد از پريشاني و وضع نامرتب بپرهيزيد.

 

31- در انتخاب دوست و برقراري روابط دوستانه و معاشرت هاي خانوادگي  با زوج هاي ديگر دقت كنيد و اين امور را با توافق يكديگر انجام دهيد.

 

32- از هر گونه رفتاري كه به مرد سالاري يا زن سالاري مي انجامد، پرهيزكنيد.

 

33- خطاي يكديگر را در حضور ديگران، فرزندان، آشنايان، والدين يكديگر و ... بازگو نكنيد.

 

34- هرگز همسرتان را با زن يا مرد ديگر مقايسه نكنيد.

 

35- از رفتارهاي مطلوب همسرتان تشكر كرده، او را تشويق كنيد و انگيزه تكرار آن رفتار را بيش تر سازيد.

 

36- از تصميم هاي نادرست و غير منطقي و كلي گويي هاي منفي و شكل گيري افكار منفي در باره همسرتان شديداً پرهيز كنيد.

 

37- حتي المقدور به قول هايي كه به همسرتان داده ايد عمل كنيد تا به سلب اعتماد و احساس فريب خوردگي نينجامد.

 

38- از نسبت دادن القاب و زدن بر چسب هاي ناگوار و نامطلوب مانند بدقول، زرنگ، شلخته، كله شق، يك دنده، لجباز و خود خواه به يكديگر پرهيز كنيد.

 

39- در مواردي كه غمگيني و افسردگي و يا عصبانيت زن يا شوهر شدت مي يابد و احتمال اختلال در كار سيستم عصبي يا غدد دورن ريز به ويژه غده تيروئيد وجود دارد، در نخستين فرصت به پزشك متخصص مراجعه كنيد تا از عادي بودن ترشح غدد از جمله غده تيروئيد مطمئن شويد.

 

40- براي داشتن يك زندگي با نشاط و موفق خوب بينديشيد، وقت بگذاريد، احساس مسووليت كنيد، موانع ارتباط سالم را از ميان برداريد و به عوامل ايجاد كننده روابط سالم توجه كنيد.

 

من و بابا رضا همه رو قبول داريم..و مهم تر از همه رعايت می کنيم..

اونايی که قرمزه بيشتر!07.gif

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ--

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ--

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ--

قول دادم یک تیکه واسه تو اضافه کنم.. 03.gif

 ممنونم بابت همه محبت های معنوی و مادی ات.08.gif

 

.....نه، وصل ممکن نيست،

          هميشه فاصله ای هست.

اگرچه منحنی آب بالش خوبيست

          برای خواب دل آويز و ترد نيلوفر،

هميشه فاصله ای هست.

          دچار بايد بود

وگرنه زمزمه ی حيات ميان دو حرف

          حرام خواهد شد.

و عشق

          سفر به روشنی اهتراز خلوت اشياست.

و عشق

          صدای فاصله هاست.

صدای فاصله هايی که

          غرق ابهامند.

نه،

          صدای فاصله هايی که مثل نقره تميزند

و با شنيدن يک هيچ می شوند کدر.

          هميشه عاشق تنهاست.

و دست عاشق در دست ترد ثانيه هاست...(( سهراب))

                                08.gif(((تقدیم به تو))08.gif

/ 43 نظر / 87 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مورچه

سلام/ خوبی؟.../ چه خبرا؟.../ شاد و موفق باشی

نادو

............... ............. ............ ........... .......... .............

نسیم

سلام منم هفتمين سالگرد بابا و مامانی رو تبريک عرض می کنم قربونت برم

بابا عظيمی

تا که خون جاري توي رگهام اسم تو مي مونه روي لبهام هر چـــه که دارم من از تو دارم عزیز و خوبم سپـــــاسگــــذارم ................................... شايد بشه تو عزیز بيايی پيش من بياد همه خاطرات تو ميمونم

~~~~يه دنيا عاشقونه ~~~~~

به به مبارکا باشه سالگرد هم مبارک. تبريک ميگم . هر ۸۰ تا نکته که هم ن.شته بودی قبول دارم راستی پری جون . ابوووووووووووووووووس

مامان امير حسين

اولا به مامانو بابا از طرف من تبريک بگو ثانيا به مامانب بگو پستها رو اينقدر زياد ننويسه ثالثا پريسا در دريای خوشبختی قشنگتره

پريسا

سلام هفتمين سالگرد ازدواجتان مبارک در خوشی هفتصدمين را هم بگيريد چه زيبا مي شوي وقتي که باران روي گونه هايت لانه مي کند وچه مهربان مي شوي وقتي که روي برگهاي پاييزي قدم مي زني و چه عاشقانه مي شود اگر که من در کنار تو باشم در تمام اي لحظه ها