یک تست روانشناسی جالب

فرض کنید که زن و شوهری دریک طرف رودخانه نشسته اند و مرد برای کاری به شهری که در طرف دیگر رودخانه بود میرود و می گوید که تا کمتر از نیم ساعت بر میگردد. مرد میرود و تا ساعت ها بعد باز نمی گردد. زن که علاقه فراوانی به شوهرش داشت بسیار نگران میشود و تصمیم می گیرد به پیش شوهرش برود. ولی برای عبور از رودخانه میبایست سوار قایق میشد و هیچ پولی هم نداشت. زن ماجرا را برای صاحب قایق تعریف میکند و هر چقدر که گریه میکند، صاحب قایق راضی نمیشود که بدون پول او را ببرد. زن به مرد پولداری که از آنجا رد میشد موضوع را گفت. مرد پولدار میگوید پول میدهد بشرطی که زن را بوس کند ( البته اصل داستان طور دیگری بود ولی برای مطابقت با فرهنگ جامعه ما تغییراتی داده شده). زن که خیلی نگران شوهرش بود قبول میکند. زن بعد از این که از رودخانه  رد شد، شوهرش (که بدلیل موجهی نتوانسته بود بیاید) را پیدا میکند و ماجرا را برای شوهرش تعریف میکند. شوهر زن وقتی ماجرا را میشنود بسیار عصبانی میشود و یک سیلی به صورت زن میزند و او را ترک میکند.

در این داستان چهار شخصیت وجود داشت. زن، شوهر، صاحب قایق، مرد پولدار؛ که هر کدام شاید به نوعی مقصر بوده اند. حالا از دوستان عزیز می خواهم که این افراد را به ترتیب گناهکار بودن بنویسند. یعنی هر کدام را که بنظر شما گناهکارتر است، اول و بی گناه تر را آخر بنویسید و اگر خواستید دلایل خود را هم مطرح کنید.

بعد از اینکه تعداد جواب ها به حد کافی رسید، تحلیل روانشناسی جواب ها را خواهم گفت.

این را هم بدانید با این روش میتوانید بعضی از مهمترین خصوصیات دوستان خود و حتی همسر خود را بشناسید.

/ 21 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عسل خانومي

1- زن ( برای اینکه باید منتظر می شد تا بالاخره یا مرده بیاد یا خبر مرگش! ) اگر هم مرد پولدارو بوسه می داد نباید به شوهرش می گفت!!!!!! 2- شوهر ( چون باید اونقدر شعورش می رسید که یه خبری با همون قایقرانها به زنش می رسوند و معلوم نبود تا اون موقع کدوم گوریه!!!!!!!!! ) 3- مرد پولدار ( که اینقدر فرصت طلب بود ) 4- قایقران ( که یه ذره وجدان نداشت )

فیروزه

1- شوهر 2- صاحب قایق 3- مرد پولدار 4- زن

یه نفر از یه خرابشده

اینجا فقط مرده مقصره ! کسی زنشو در جنگل ول نمیکنه بره ...........

.

زن مرد پولدار شوهر صاحب قایق

نازنین

با سلام 1- مرد چون بی مسئولیت همسر را ساعتها منتظر می گذارد.وبعد هم او را ترک می کنند. 2- مرد قایقران بی مرام که با توجه به شرح ماجرایی که زن داده باز هم او را سوار نکرده . 3 - مرد پولدار که با توجه به مستاصل بودن زن از او سو استفاده کرده 4- زن که باید تا هروقت که خبری از شوهر می شد همانجا می ماند. لطفا" نظرتان را برای من هم بفرستید و

مینا

1) مرد پولدار 2) شوهر 3)زن 4)قایقران

پریسا

1-مرد پولدار 2-زن 3-مرد بی پول 4-شوهرش

غزل

سلام بنظر من کلا کسی مقصر نبوده ... همه تو اون شرایط گیر بودن / عقلشون نمیرسیده کار عاقلانه انجام بدن [قهقهه] مثل خوده ماها که همیشه نسخه پیچه ماهری هستیم برا بقیه / ولی به خودمون که میرسیم کلا هنگ میکنیم و کارایی انجام میدیم که بقول عسل خانومی مرغ پخته تو قابلمه .... بعله ![پلک] بعدشم منتظر اون آپی که وعده شو داده بودین هستم (حکایت دوست وبلاگیتون )

پریسا

سلام عزیزم ولنتاین درسته نه ولنتایم