ماموریت تبریز و ارومیه

ماموریت تبریزی که کنسل شد!!

هفته گذشته نوبت بازدید از تبریز بود. با پرواز ساعت 7 صبح دوشنبه.

 از 5 صبح بیدار باش و جمع آوری لباسها  و .... بود و با آژانس ساعت یکربع به 6 راهی فرودگاه شدم. گیت باز نشده بود و این نشون می داد که وضع خرابه و امکان  داره که تاخیرداشته باشه یا....................

خلاصه نشستیم و نشستیم و نشستیم اما گیت باز نشد که نشد. ساعت رسید به حدودای ده که  با سلام و صلوات و عذرخواهی از مسافران اعلام شد که برید کنسل کنید!!

از اونجایی که برنامه ما این بود که عصر با ماشین از تبریز راهی ارومیه بشیم و فردا شبش از ارومیه برگردیم ریسمون که خودش یکروز زودتر از ما تبریز بود دستور دادند  که بریم بلیطامونو تبدیل به ارومیه کنیم و با پروار ساعت 4 حرکت کنیم.

از ده و نیم تا 3 عصر فرصت خوبی برای پیگیری کارهای عقب افتاده بود.. تمدید گواهینامه و پیگیری بیمه!

 از نزدیکترین پلیس بعلاوه ده استفاده کردم و به حساب بارونی بودن و خلوت بودن وارد ش شدم!!!

ای بابااااااااااااااااااااااااااااااا کلی ادم تو نوبت بودند. کارت ملی م را گذاشتم تو نوبت و یک ده دقیقه ای نشستم.. بعد با خودم گفتم که لالقل تا نوبتم میشه برم مدارکم را کپی کنم. در حین کپی متوجه شدم ای دل غافل! من کارت گواهینامه را تو خونه گذاشتم چون لزومی به بردنش  به سفرحس نکرده بودم.

کنف شده بیرون اومدم و گفتم برم سر وقت کار دوم!!! بیمههههههههههههههه!

اونجا هم بدتر از جای قبل! شلوغ و پر ازدحام.

از جایی باید شروع می کردم. و استارت ایستادن در صف های پی در پی زده شد. خوشبختانه مسئول اون قسمت  خیلی باهام همکاری کرد و کاری که  یکروز کامل طول می کشید را در این تایم پرت من به اتمام رسید و  بلاخره موفق شدم  با بیمه مشاغل آزاد خودمو بیمه کنم.. ممکنه بپرسین که مگه تو محل کارم بیمه نبودم.... متاسفانه قرارداهای ما شامل بیمه نیست و اداره واسه اینکه خودشو خلاص کنه گفته هر کی میخواد بره خودشو بیمه مشاغل آزاد کنه و اونا ماهی 50 تومن به قید فیش واریزی به ما پول بدن.

 بیمه نطام پزشکی هم ماهی 130 تومن بود که خیلی زیاد بود. اما این بیمه مشاغل آزاد ماهی 34 هزار تومن شد.تحت عنوان بیمه زنان خانه دار!!!

یکساعتی وقت مونده بود تا حرکت به سمت فرودگاه که تصمیم گرفتم برم پیش مادام اریت مهربون.

با خودم فکر کردم اگه مادام نبود شروع می کنم از خیابان کاشانی پیاده برم سمت فرودگاه،

اما خوشبختانه مادام  تو دفترش بود و من ده دقیقه بعد از اتمام کاربیمه به مادام رسیدم.

چقد این زن مهربونه و پر از انرژی...

طبق معمول سر ناهار رسیدم و ناهار مهمونش بودم و شیرینی بیمه شدنم را مضاعف کرد... خلاصه بعد از نیم ساعت به سمت فرودگاه حرکت کردم  و .............با پرواز ساعت 4 ارومیه به اسموننننن پریدم.

جاده کشیده شده از وسط دریاچه ارمیه!

فرودگاه اومده بودن دنبالمون و تا هتل که برسیم من کلی اطلاعات از مرکز خریدها و جاهای تفریحی ارمیه از راننده مون پرسیدم.

وقتی نزدیکای هتل شدیم راننده گفت   داریم میبرمتون هتل پارچ!!

منو میگی. با تعجب پرسیدم: پارچ؟؟؟

راننده گفت بله پارچ!!

بازم پرسیدم : پارچ؟؟؟؟

راننده هم گفت اره پارچ!

تو فکر این بودم که دلیل انتخاب این اسم چی  میتونه باشه که به هتل رسیدیم!!

هتل پارک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یاد این مطلب زیر افتادم که قبلا خونده بودم:

 

حرف ک هیچگاه با صدای ک ادا نشده و بسته به موقعیت حرف در کلمه، موقعیت کلمه در جمله، نوع وضع عصبی گوینده، محل تولد گوینده، وضع آب و هوا و ... با صدای ش خ چ ق ادا شده و گاه اصلا ادا نمی شود:

مثال: من به تک تک سوالات شما پاسخ خواهم داد <-- من بی تشتچ سوالات شما پاسخ خواهم داد.
مرتیکه کثافت درست رانندگی کن <-- مرتیچه چثافت درست رانندجی قن
سلام آقای دکتر <-- سلام آی دتر
زبان بیسیک <-- زبان بیسیخ
چکار می کنی؟ <-- چخار موقونو ؟

بعد از جابجا شدن تو هتل پارک، با بچه ها هماهنگ کردیم و به چند تا جایی که ادرس گرفته بودیم رفتیم و مختصری!!!!!!!!!!!!! خرید کردیم و برای شام به هتل برگشتیم.

 سه شنبه  هم بعد از بازدید  و انجام کارهای ماموریت ، بچه ها قبل رفتن به فرودگاه از بازار سنتی ارومیه کمی  پنیر و خرما و شیره و ... خریدند و با تاخیری بالغ بر 1 ساعت به سمت تهران پریدیم!

 مسلما ارومیه و تبریز جاهایی خواهند بود که برای دیدن شهرو جاهای دیدنی آن ها دوباره وقت خواهم گذاشت البته  همراه با رضا و پریسا این بار.

 

 

/ 18 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زری

سلام من می خوام برم پیش مادام . کمکم کن . نشونی و اطلاعات در موردش بده لطفن . ممنون .

نازنین

کاش فقط ایراد در پارچ گفتن بود

ساناز

سلامون علیکم خواهر پروانه. پس چی شد قرار بود در مورد دستبندها بنویسی. بعدشم تبریز رفتی وسایلت رو مواظب باش من که یه بار رفتم همه چیمون رو دزدیدن . در ضمن دلمان هم برای شما تنگ شده.

ساروی ریکا ...///

ایندفه هم ناز بانو رو نبردی که دختر عمو ...///

نازمنگولا

موفق باشید همیشه به گردش. خودت خوبی انشاله؟پریسا چطوره؟یه قرار بگذاریم ببینیم همدیگرو.

نیایش

کجایی؟ اه پریسا منو گرفت اول پذیرایی از خویشاوند همسر و بعد هم یک انفلونزای مشتی . نکنه این بچه سیده مادر ما خبرنداریم . وای از کوفتگی و بدن درد!!![قلب]

حامد

سلام تبریز خیلی زیباست راستی یه مطلب درباره زنان نوشتم تو وبلاگم خوشسحال میشم به عنوان یه زن روشنفکر امروزی مطلب رو بخونید و نقد کنید

بهداد

سلام وبلاگ بروز میباشد منتظر حضورتون هستم [گل]

سودابه

سلام . خوشحالم از آشنایی با شما . چند سوال ازتون دارم .خواهش میکنم راهنماییم کنید. میخوام از دستگاه آر اف برای بازوها و پشت شانه و کمر استفاده کنم . آیا تاثیر داره . ؟ این تاثیر با رژیمه یا نه ؟ هزینه اش هر دقیقه چه قدره ؟ آیا مثلا در همون ده دقیقه همزمان روی پشت و شانه و بازو میشه کار کرد؟ واقعا به پاسخ صادقانه تون نیاز دارم . سپاس .