انتخاب شغل

ازم پرسیده بودین که از چه شغلی خوشم می اد یا ترجیح میدادم که چکاره میشدم؟

راستش سوال خیلی سختیه..اما خوب می تونم چند تا گزینه را بگم

 شاید اولیش نویسندگی باشه.. تو مایه های فیلمنامه نویسی.. اگه الان هم جایی باشه که فشرده آموزش بدهند و درست و حسابی ...حاضرم دوباره شروع کنم. تو کار طنز هم باشه دوست دارم.

یادش بخیر درست بحبوحه کنکور  بود  که شروع کردم به ارسال مطالب طنز به مجله گل آقا. هیچ وقت یادم نمی ره اولین باری که مجله مطلبمو با اسم مستعار چاپ کرد داشتم از ذوق و شوق بال درمی اوردم فقط بدی  ماجرا این بود که  به هیچکس نمی تونستم بگم حتی مامان و بابام.

خلاصه چندین شماره  پشت سر هم مطالبم چاپ شد.اون موقع یکی دیگه هم با من شروع کرده بود به مطلب دادن به اسم دکتر بعد از این..... اونایی که گل آقا خون بودن حتما یادشونه این اسم.. خیلی دلم میخواست که باهاش رقابت کنم امااااااااااااااااااا

امان از وقتی که خودمو لووو دادم که دارم مطلب می نویسم... از طرف خانواده محکوم به ننوشتن شدم تاااااااااااااااااااااااااااا زمانیکه برم دانشگاه.

به نظر من  وقتی حس نوشتن میاد نباید جلوشو گرفت وگرنه خشک میشه. اما نظر خانواده این بود که اگه استعدادشو داشته باشی بعدا هم می تونی ادامه بدی!!

خلاصه اینطوری بود که اینطوری شد.

گزینه بعدی شاید باغداری باشه!! البته در حد بعمل آوردن میوه های پیوندی و مجلسی  و اصلاح نژادی

گزینه بعدترش هم اینه که  رستوران  زنجیره ای داشته باشم.البته این مورد در ذهنم هست  و در موردش فکر می کنم.

شما دوست داشتید چکاره می شدید.

 

پ.ن: این اپدیت را در یکی از بهترین روز های زندگی ام  نوشتم.

***********************************

روزگاری مرید ومرشدی خردمند در سفر بودند. در یکی از سفر هایشان در بیابانی گم شدند وتا آمدند راهی پیدا کنند شب فرا رسید. نا گهان از دور نوری دیدند وبا شتاب سمت آن رفتند. دیدند زنی در چادر محقری با چند فرزند خود زندگی می کند.آن ها آن شب را مهمان او شدند. واو نیز از شیر تنها بزی که داشت به آن ها داد تا گرسنگی راه بدر کنند.

روز بعد مرید و مرشد از زن تشکر کردند و به راه خود ادامه دادند. در مسیر، مرید همواره در فکرآن زن بود و این که چگونه فقط با یک بز زندگی می گذرانند و ای کاش قادر بودند به آن زن کمک می کردند،تا این که به مرشد خود قضیه را گفت.مرشد فرزانه پس از اندکی تامل پاسخ داد:"اگر واقعا می خواهی به آن ها کمک کنی برگرد و بزشان را بکش!".

مرید ابتدا بسیار متعجب شد ولی از آن جا که به مرشد خود ایمان داشت چیزی نگفت وبرگشت و شبانه بز را در تاریکی کشت واز آن جا دور شد....

 

 سال های سال گذشت و مرید همواره در این فکر بود که بر سر آن زن و بجه هایش چه آمد.

روزی از روزها مرید ومرشد قصه ما وارد شهری زیبا شدند که از نظر تجاری نگین آن منطقه بود.سراغ تاجر بزرگ شهر را گرفتند و مردم آن ها را به قصری در داخل شهر راهنمایی کردند.صاحب قصر زنی بود با لباس های بسیار مجلل و خدم و حشم فراوان که طبق عادتش به گرمی از مسافرین استقبال و پذیرایی کرد، و دستور داد به آن ها لباس جدید داده  و اسباب راحتی و استراحت فراهم کنند. پس از استرا حت آن ها نزد زن رفتند تا از رازهای موفقیت وی جویا شوند. زن نیز چون آن ها را مرید و مرشدی فرزانه یافت، پذیرفت و شرح حال خود این گونه بیان نمود:

 

سال های بسیار پیش من شوهرم را از دست دادم و با چند فرزندم و تنها بزی که داشتیم زندگی سپری می کردیم. یک روز صبح دیدیم که بزمان مرده و دیگر هیچ نداریم. ابتدا بسیار اندوهگین شدیم ولی پس از مدتی مجبور شدیم برای گذران زندگی با فرزندانم هر کدام به کاری روی آوریم.ابتدا بسیار سخت بود ولی کم کم هر کدام از فرزندانم موفقیت هایی در کارشان کسب کردند.فرزند بزرگ ترم زمین زراعی مستعدی در آن نزدیکی یافت. فرزند دیگرم معدنی از فلزات گرانبها پیدا کرد ودیگری با قبایل اطراف شروع به داد و ستد نمود. پس از مدتی با آن ثروت شهری را بنا نهادیم و حال در کنار هم زندگی می کنیم.

مرید که پی به راز مسئله برده بود از خوشحالی اشک در چشمانش حلقه زده بود....

 

نتیجه اخلاقی :

 هر یک از ما بزی داریم که اکتفا به آن مانع رشدمان است،و باید برای رسیدن به موفقیت و موقعیت بهتر آن را فدا کنیم.. . .

/ 10 نظر / 5 بازدید
شیرخان

سلام ! اولا عذرخواهی بابت Copy / Paste بودن این کامنت ! ثانیا من معمولا از این کارها نمیکنم ! این مورد استثناست ! ثالثا ، جریان چیه ؟! میخوام ازتون خواهش کنیم یه حرکتی بکنید ! حمایت کنید از علی کریمی ! کاری به قرمز و آبی بودن ندارم ! از حرکتش حمایت کنید ! از جراتش و شیردل بودنش ! از این که یه سردار مفت خور سپاه ، که شده مدیرعامل یه باشگاه ، به جرم تظاهر به روزه خواری اخراجش کرده ! حمایت کنید ! نه از علی کریمی ! از مردی و مردونگی و زیر بار حرف زور نرفتن ! از چیزایی که این روزها شده کیمیا ! حتی با یه خط نوشتن ! بی تفاوت نباشید !

كبوترانه !

كبوتر جلد ، نگو كه تا به حال نشنيده بودي ! كه زبان بسته حيوان زيبا ، رها مي شود توي آسمان ، آزاد ! اما نه ،اهل رفتن نيست ! برمي گردد روي بوم نقاشي صاحب خانه ! حالا حكايت ماست توي اين آپ جديد بعضي هامان براي آب و دانه ي خالقمان ، بعشي هامان براي محبت حضرت او ، و برخي براي سردادن يك بق بقوي ساده ، بق بقو شايد همين بق بقوي ساده باشد ، كه اين نحيف مجسمه ي گلي ، يعني انسان دارد از آن سر باز مي زند ! حالي بيا و ببين توي اين شعر ، واژه هاي ملموس بندگي چه زيبا مي رقصند ، بيا ، عزيز بياوو آب و دانه بياور بپاش پاي نظرگاه پر رونق ما ، حالا برو قدري دورتر بايست ، انگشت هايت را باز كن ، چند تايي هم از همسايه هايت امانت ! يك دو ... سه ... حالا بلند بگو دفترچه ي خاطرات تحت شبكه ي من چند كبوتر جلد دارد ؟ راستي رفقايي كه ايميلتون رو هنوز ندارم اينجا توي اين آدرس يه كلبه ي تازه http://groups.google.com/group/J-Ehsas گروه جمهوري احساس جايي براي اشتراك محبت جايي براي غزل هاي سوزدار همين يكي دو روز پيش بود كه كاه و گل لگد كرديم و زديم به تمام چينه هاش حالا كار تمام شده اما جاي خالي عزيز شما

باران مامان ترانه

داستانت خیلی قشنگ بود من هم عاشق داشتن یه رستورا یا آموزشگاهم راستشو بخوای مدیریتش رو هم دارم فقط پولشو ندارم . اگه اسپانسر پیدا کردی رو من حساب کن که صددرصد موفق میشم

سپیده عمه آریانا

فکر کنم رستوران زنجیرهای خیلی باحال باشه و البته شغلی پر از انرژی میتون باشه.[گل]

ساروی ریکا...///

گر بر فلکم دست بدی چون یزدان بر داشتمی من این فلک را زمیان از نو فلک دگر چنان ساختمی که آزاده بکام دل رسیدی آسان خیام نیشابور ...اهورایی باشی .../// خوبید اگه رستوران زدی من بیام ور دست ناز بانو بشم ؟ قول میدم بچه خوبی باشم و به حرفاش گوش کنم جدی میگما ...///

حميد

سلام از فرط عطشت سيراب شدم حالا كه باران با ما قهر كرده سري به ابرها بزن بانو...