روز اول مدیر عامل شدن آقای ایکس:

 من نامرد ام اگه وضعیت این جا رو درست نکنم. شهر هرت درست کردین؟ هر کاری دل اتون می خواسته انجام دادین. این جا ضابطه نداره؟؟ ساعت کاری اتونو هر روز بنویسید از این به بعد! در ضمن این چه وضع سر کار امدن است؟ ساعت 9 تا 1 ؟؟ باید این وضعیت درست بشه!

   ببخشید اقای ایکس من از اون اول  که اومدم گفتم که  با این شرایط می تونم بیام سر کار. دختر من  زودتر از 8.30  از خواب بیدار نمی شود. 

 اون دیگه مشکل شما است نه من!! طبق قانون کار!! 144 ساعت در هفته باید ساعت کاری باشد ! 

 درست اما همان قانون کار  نکات دیگری هم دارد. مثل بیمه.. شما مگر در این دو سال من را بیمه کرده اید؟ 

 اون قبل تر ها به من ربطی نداره!! من در پی  کار بیمه شما خواهم بود 

در دلم می گویم: هر وقت بیمه را درست کردید من هم مثل آدم می ایم سر کار! 

 در ضمن یک دوره فشرده آموزش اکسل و ورد واینترنت و زبان... را هم باید بگذرونی. تلفن این 20 بیمار هم یاداشت کنید و زنگ بزنید و این شرح حال هارا ازشون بگیرید. 

 ببخشید آقای ایکس نصف بیش تر این کارها در شرح وظیفه من نیست کار  یک مددکار و پزشک ومنشی است  

خب!! فعلا این جا به این جور خدمات نیاز دارد  شما باید فعلا این کارهایی که من می گم رو انجام بدید!

 -----------------------------------

 عصر همان روز: مکالمات تلفنی من با  بهترین دوستم:

 - :  پروانه تو مریضی می خوای با همچین آدمی کار کنی؟ ول کن بیا بیرون.گور پدرشون . 

 - : درسته اما من هزینه های پریسا رو چکار کنم؟  

 - : مگه چقدر می شه؟

  - : بذار برات حساب کنم: مهدش:81  هزار تومان کلاس سنتور و همنوازی اش: 30 هزار تومان کلاس کامپیوتر:20 هزار تومان کلاس زبان : 20 هزار تومان کلاس رقص: 18 هزار تومان کلاس نقاشی:23 هزار تومان تقریبا نزدیک به 200 تومان در ماه می شه. 

 - : مگه مجبوری این همه برای اش خرج کنی؟ یک کمی هم فکر خودت باش

 - : اخه پریسا بچه  ای نیست که وقت اش را الکی بگذرونه. مگه یادت نیست؟ به زور منو مجبور کرد که کلاس کامپیوتر ثبت نام اش کنم. نهایت اش اینه که کلاس نقاسی اش را کنسل کنم.  

  - : نمی دونم ولی این طوری غرورت .احساس ات .  روحیه ات صدمه می بینه.  تو عادت نداری که این طوری باهات برخورد کنند. 

 نممی  -: می دونم .. خودم هم بین دوراهی گیر کردم. ....   

*************************

               پ. ن : من هم از تعدد کلاس های وروجک خسته می شم اما وقتی بازدهی مفید

               را از حضورش در این کلاسها  به عینه  مشاهده می کنم حیف ام می اد که این

               فرصت ها را از این عسلکم دریغ کنم.

               به نظرات تک تک شما به دیده احترام می نگرم و ممنون ام از راهنمایی های

               شما عزیزان.    

                  efqeiq.jpg

     

             .......

پژ

/ 41 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستون پنجم

سلام باید دایی من مدیرعامل شما می شد. تا کیف دنیا رو بکنین. اون وقت ها که تهران بود و شرکت داشت. اصلا کاری نداشت که ساعت چند میای . ساعت چند میری. کلا چیزی که من تو این چند سال از کارکردنم یاد گرفتم اینه که هیچ وقت نباید چکشی و به قول داییم طوفانی برخورد کرد. وقتی مدیرعامل شما به این صورت پیش میره بهتر اینه که شما با این روش مقابله به مثل نکنید. کارهایی رو هم که نمیخواین انجام بدید با خنده و باشه و وای یادم رفت و ... حل میشه. و در نهایت حتی اگر میخواین از کارتون به خاطر ساعت کاریش استعفا بدین. میتونید این رویه رو ادامه بدید تا خودش بهتون بگه که دیگه نمیتونه با شما کار کنه و شاید تا اون موقع هم رفتارش عوض شدخ باشه و هم اینکه بفهمه که شما واقعا نمی تونید صبح ها زود بیاید و ...

زن دایی نسیم

مامان من همیشه یک نصیحت منو می کنه:(هر وقت می خواهی برای کسی در هر شرایطی قدمی برداری,اول تجسم کن که اگر طرف مقابل در شرایط مشابه برایت قدمی بر ندارد ,چه حسی پیدا می کنی؟؟؟ بعد قدم بردار) با توجه به اینکه زیر سئوال بردن و توهین به شخصیت آدمها به هیچ عنوان قابل جبران نیست. به نظر من تو آدم با پشتکاری هستی.مطمئن باش کار بعدی ( حالا... با کمی تاخیر)بهتر از این کارت نباشد,بدتر نیست.[گل] [لبخند] (همینه که میگن بهشت زیر پای مادرانه دیگه !!!!!)[چشمک] [قلب] [ماچ]

زن دایی نسیم

در نهایت خودت بهتر از هر کسی شرایط داخل خانه و محیط کار را درک میکنی.ترازو برای همین موقعهاست,از کفه هاش استفاده کن[نیشخند] عجله کار شیطونه,,,,,,,[شوخی] امیدوارم بهترین و بی دردسرترین تصمیم را بگیری[ماچ]

ghasem

‏پاي گرمابه زنانه هم به اينترنت باز شد. تبريک ميگم

مهرداد

سلام ببخشيد فضولي ميکنم ولي فکر مي کنيد نسل من و شما که بين 25-35 سالمونه و بيشترمون در مدرسه هاي دولتي درس خونديم و ازين جور کلاس ها نرفتيم ، عقب افتاده و کم هوش از کار دراومديم .باور کنيد اين بحث من و خواهرم در ارتباط با خواهر زاده ي فينگيلي 5 سالمه ، که مثل دختر گل شما انواع و اقسام کلاس ها رو براش ثبت نام کردند و خودشان از صبح تا بوق سگ کار مي کنند .واقعا من فکر مي کنم داريم با اين کارهامون از اون طرف بام ميافتيم پايين. به هر جهت تصميم براي کارتون و زندگيتون هر چه که باشه ميتونه سرمشقي براي ديگر دوستان باشه .

مهرداد

سلام ببخشيد فضولي ميکنم ولي فکر مي کنيد نسل من و شما که بين 25-35 سالمونه و بيشترمون در مدرسه هاي دولتي درس خونديم و ازين جور کلاس ها نرفتيم ، عقب افتاده و کم هوش از کار دراومديم .باور کنيد اين بحث من و خواهرم در ارتباط با خواهر زاده ي فينگيلي 5 سالمه ، که مثل دختر گل شما انواع و اقسام کلاس ها رو براش ثبت نام کردند و خودشان از صبح تا بوق سگ کار مي کنند .واقعا من فکر مي کنم داريم با اين کارهامون از اون طرف بام ميافتيم پايين. به هر جهت تصميم براي کارتون و زندگيتون هر چه که باشه ميتونه سرمشقي براي ديگر دوستان باشه .

فريبا احمدي

سلام بر مامان مهربان و خسته و سلام بر پریسای گلم. آنروز پیامتان خیلی برایم ارامش داشت خیلی احساس خوبی کردم. ممنون از شما و دختر گلم. اما با این کلاسهای رنگارنگ ( هرچند مفید ) کودکی را از او میگیری. حیف است بگذار کمی زندگی کند کمی بازی کند کمی تنها باشد کمی ... بعدا فرصتی برای کودکی نخواهد داشت . بگذار طبیعی و راحت بزرگ شود. شاید او بیشتر از کلاسها به تو نیاز داشته باشد! اگر اینقدر خسته و شکسته باشی نمیتوانی زن سالم و خوبی برای خودت و مادر خوبی برای او باشی و این درد تو درد زنهای این عصر است ...

فريبا احمدي

اما در مورد رئیس جدیدت! موافق ترک کارت نیستم . درستش کن، آدمش کن! با این رفتارش مشخص است که خیلی مشکل دارد ، سکوت کن، ناراحتی و تنفر وکینه را نسبت به او از خودت دور کن ،برایش طلب خیر و برکت نما ، برایش دعا کن ، برای فرشته اش نامه ای بنویس که عشق و رحمت الهی را شامل حال او کند و اورا آرام نماید. تاحدی که برایت مقدور است کارهای خود را به بهترین نحو انجام بده ، با او بحث نکن مجادله نکن به او فرصت بده تا خوب شود. خدا را چه دیدی شاید درست شد... اگر با ادامه مسائلی که گفتم مشکل حل نشد یا باید او برود یا تو! زیاد سخت نگیر پروانه ، حتی در ادارات دولتی هم اصلی ترین شرح وظایف هر پست متاسفانه انجام دستورات مافوق است. کمی صبور باش ولی احتمالا باید به طور جدی در باره نقش خودت در زندگی بیاندیشی درست است که پروانه ای! ولی قرار نیست که بسوزی و خاکستر شوی!

من و دلنوشته هام

بهت پاي تلفن هم گفتم ما همه تلاشمون خوشبختانه يا متاسفانه براي اين فرشته كوچولوهامونه درسته كه نبايد خودمون رو هم فراموش كنيم ولي انگار پيشرفت اين بچه ها يه جوري روحمون رو ارضا ميكنه ولي خب اون ور سال اين 200 تومن ها بيشتر هم ميشه يه جورايي هممون توي دوراهي هستيما عروس خانوم رو ببوس